Коли покупці вибирають камін для дому, то хочуть, щоб він добре обігрівав приміщення, був економним, вписався в інтер'єр і служив довго. Все це залежить від топки каміна — його головної частини. Крім дизайну та потужності, треба врахувати безліч важливих характеристик: функціональність, безпечність, з якого матеріалу виготовили топку. Важливо звернути увагу, як відкриваються дверцята топки, і чи зручно закладати дрова, чи легко чистити пристрій, як контролювати горіння, як працює заслінка, чи нагріваються ручки дверцят, як регулювати потік повітря. У магазині Kratki.ua спеціалісти розкажуть про всі нюанси — тут не може бути дрібниць.
Які бувають топки і що треба дізнатись у спеціалістів?
Топка — та частина каміна, де безпосередньо горить вогонь, звідки тепло шириться приміщенням. Від неї залежить, як і де буде організовано камінну зону в інтер’єрі.
Головне в топці — потужність. Вона впливає на функціональність пристрою та його вартість. Тому спочатку треба розрахувати, якої потужності камін вам потрібен, аби оптимально обігрівати приміщення. На 80—100 квадратних метрів потужність має бути не менше 12 кВт.
Камінні топки бувають закриті та відкриті, повітряні або з водяними контурами. Тут важливо визначити, для чого ставимо камін: обігрівати кімнату, весь будинок чи отримувати гарячу воду. У закритої топки коефіцієнт корисної дії більший. Але якщо хочеться камін з відкритим вогнем, то він підійде більше для тераси, у приміщенні задля безпеки треба буде постійно контролювати процес.
Тіло топки виготовляють із чавуна або чорної сталі. Технології виготовлення різні. Як довго служитиме топка та її КПД залежить від товщини та якості матеріалу, як саме підігнані деталі, наскільки герметичні шви конструкції.
Чавунні топки збирають болтовими з'єднаннями, шви обробляють термостійким герметиком. Сталеві — герметично зварюють.
Чавунні камінні топки частіше встановлюють для опалення домівки. Також вони на вигляд масивніші та важкіші. Якість топки впливає на безпеку експлуатації каміна на дровах.
Дизайн каміна з чавунною топкою, як і сталевої, може бути різним. Його обирають у залежності від того, як хочуть встановити камін: кутовий варіант, пристінний, всередині стіни, посередині приміщення. Фасади топки розрізняються за формою. Вони можуть бути прямокутними, квадратними й арочними.
Скло каміна має бути жароміцним. Форма його різна і залежить від дизайну каміна:
- пласка,
- овальна,
- напівкругла,
- у вигляді призми,
- Г-образна (кутова),
- П-образна.
Камін у вітальні диктує дизайн та розташування меблів. Він буде головним елементом, навколо якого збираються гості, або відпочиває ввечері родина. Часто камін розташовують у центральній частині кімнати на внутрішній несучій стіні. Біля нього облаштовують зону відпочинку, ставлять крісла, столики та елементи декору.
Варто пам’ятати, що мінімальна відстань від каміна до меблів має бути не менше ніж півтора метри.
Можна підібрати камін класичного дизайну. Такі камінні топки частіше за все вбудовують у стіну, декорації роблять на П-подібному порталі. Для любителів стилів хай-тек або лофт є наскрізні або острівні каміни. Тут мінімум декору, акцент — на форму та функціональність.
Деталей, які треба врахувати при виборі топки, багато. Але це через те, що в сучасних магазинах величезний вибір камінів на будь-який смак. Грамотний покупець разом із спеціалістом вибере той камін, який підійде саме йому за розміром, дизайном, призначенням і типом. Тоді це буде вигідний внесок у добробут та затишок дому на довгі роки.