Перевірка власника інтернет-домену також дозволить вам визначити, чи є обраний вами домен безкоштовним для реєстрації, чи коли він буде доступний. Сьогодні ви дізнаєтеся, як перевірити доступність домену в інтернеті, та як перевірити власника домену.
У вас немає можливості перевірити власника для кожного домену, деяка інформація, особливо у випадку реєстрації для фізичних осіб, прихована. Вони не є публічними, в т.ч. через захист персональних даних. У випадку компаній, що володіють доменами, у більшості випадків ви можете отримати інформацію про те, хто зареєстрував домен.
Як перевірити власника інтернет-домена?
Перевірка права власності на домен іноді також дозволяє вам перевірити компанію, наприклад, коли ви шукаєте чесного підрядника або досліджуєте історію компанії, щоб робити покупки. Компанії, які реєструють домени не мають підстав (крім судової повістки) повідомляти вам, хто є власником, або навіть зв’язуватися з цією особою. Вони ніколи не мали на це послуги, наприклад, надати йому інформацію про спробу контакту.
Якщо власник інтернет-домену висловив таке бажання або обраний домен пропонує таку можливість, ви можете перевірити інформацію про домен у т.зв. базі даних WhoIS. Як правило, ці типи баз даних просто надають явну інформацію, специфічну для домену. Доступна інформація залежить від типу домену та додаткових послуг, які придбав їхній клієнт, наприклад:
- захист даних,
- захист домену тощо.
Тому почніть перевіряти власника домену, відвідавши веб-сайт, адреса якого вас цікавить. Також корисно ввести адресу домену в пошуковій системі Google, яка може здивувати вас кількістю інформації, яку вона містить.
Бази даних Whois - це сервіси, які надають доступ до основної інформації про зареєстровані домени. WhoIs надає контактні дані власника домену, статус доступності домену та компанію, в якій зареєстрований домен (така компанія називається реєстратором).
Whois надає реєстрацію домену та термін його дії, а також сервери імен, які використовує домен, т.зв. DNS-сервери. Адреси DNS-серверів часто дозволяють визначити, в якій компанії обслуговується веб-сайт і поштовий хостинг, а отже, де зберігаються дані з веб-сайту.
Деякі реєстри доменів дозволяють власникам доменів приховувати певні деталі з загальнодоступних записів Whois. Вони замінюють дані реєстранта на дані реєстратора або хостингової компанії. Ця функція називається захистом конфіденційності Whois або конфіденційності домену.