Насіння овочів завжди затребувані у дачників. Особливо в період вирощування розсади і початку дачного сезону. Магазини активно починають оновлювати і поповнювати свій асортимент, щоб у покупця був великий вибір.
Щоб не помилитися з покупками і не отримати замість моркви буряк, а замість томатів паслін, потрібно знати кілька правил, як вибрати правильно насіння в Харвест центр.
Вибір правильного насіння - це запорука майбутнього врожаю. Можна сказати - внесок в зимові продуктові запаси. Щоб правильно зробити вибір, потрібно скористатися рекомендаціями:
- Найперша рекомендація і найважливіша, мабуть - ніколи не потрібно купувати насіння в сумнівних лавках, на розкладках або в місцях стихійної торгівлі.
- Насіння рекомендується вибирати перевірених агрокомплексів або фірм виробників, які на слуху.
- Краще щоб пачка, в якій знаходяться насіння, була подвійна, з додатковим захистом. Пакет при цьому може бути як глянсовий щільний, так і паперовий.
- Обов'язково потрібно перевірити, щоб пачки були цілі, без пошкоджень.
- Якщо вказано кількість насіння, не в грамах, а в штуках, потрібно перерахувати їх і порівняти інформацію на пачці. В грамах, як правило, вказані дрібне насіння, які важко підрахувати.
- Термін придатності та збір насіння - на упаковці вказана інформація про придатність продукту, про те де, коли і ким були зібраний матеріал для майбутнього посіву.
Це основні критерії, за якими потрібно здійснювати вибір насіння овочів для свого городу.
Види насіння овочів і терміни посіву
Насіння овочів не так вже й багато, набагато більше сортів, на які вони поділяються. Основними овочами для посіву на ділянці можна назвати:
- Томати - посів на розсаду здійснюється двома видами - перший в кінці січня, початку лютого, потім помідори зрізають, ставлять у воду і після появи коренів, знову садять в землю. Другий спосіб посів насіння в кінці лютого. Варто відзначити, що рання посадка може знесилити розсаду, зробити її високою, тонкою.
- Перець солодкий і гіркий - посів перцю здійснюється в кінці лютого, рекомендується висівати насіння відразу на відстані двох сантиметрів. Перець погано переносить пікіровку, довго хворіє після неї.
- Баклажани - як і перець, висівають на розсаду в кінці лютого. Досвідчені садівники також рекомендують вирощувати баклажани без пікіровки.
- Паслін - можна висівати в кінці січня.
- Огірки, буряк, морква, кабачки, гарбуз, кріп, петрушка, редис, салат, капуста - насіння цих овочів сіють в землю (не розсадним методом) з квітня до кінця травня.
Важливо уважно вибрати насіння, це є запорукою гарної, міцної розсади і відмінного врожаю.