Останнім часом з'явилося багато охочих купити теплицю Львів. Це не дивно, адже конструкція дозволяє вирощувати теплолюбні культури навіть в умовах нашого кліматичного поясу. Парники виготовляють з різних матеріалів, але найбільш популярними є прозора клейонка, скло та полікарбонат.
Очевидно, що тонка плівка є одним з найгірших варіантів для спорудження стін теплиці. Вона погано пропускає світло, а також часто рветься. Набагато практичнішими сировинами є скло та полікарбонат. Кожен матеріал має свої переваги та недоліки, і їх ми детальніше розглянемо у статті.
Полікарбонат
Для спорудження домашніх теплиць найчастіше використовують полікарбонат стільникового типу. Назву полімер отримав завдяки своєрідній структурі, яка нагадує стільники у бджолиних вуликах. Завдяки цьому, пластик є досить гнучким і підходить для виготовлення парника будь-якого типу.
Полікарбонат також має невелику вагу і є легким, завдяки чому не виникає жодних проблем з його транспортуванням. Ще однією перевагою цього матеріалу є його міцність. Цей пластик витриваліший від скла у двісті разів. Саме тому, для нього не страшний град чи великий об'єм налиплого снігу.
Полікарбонат краще ізолює тепло. Навіть якщо на вулиці будуть ранні заморозки, то рослини всередині парника не постраждають. Сам матеріал характеризується стійкістю до високих та низьких температур: від -60 до +60 градусів за Цельсієм. Тому можна не хвилюватися, що станеться з конструкцією взимку надворі.
До мінусів полікарбонату можна віднести те, що під час горіння він виділяє у повітря токсичні речовини. Також під час миття, пластик можна легко подряпати та залишити сліди.
Придбати теплицю з полікарбонату можна у компанії Сотекс Трейд. Магазин пропонує купити вироби високої якості за оптимальною ціною.
Скло
Це традиційний матеріал, який багато років використовують для виготовлення парників. Він має одну рису, яку можна одночасно залічити до переваг та недоліків. Йдеться про сто відсоткове пропускання світла. Якщо на вулиці сонячно та спекотно, така характеристика може призвести до перегрівання рослин та їх загибелі. До однозначних плюсів скла відноситься факт, що його легко мити, а також те, що воно не підтримує горіння.
Однак, такий матеріал легко розбити. Град, необережний рух чи м’яч сусідських дітей може зруйнувати теплицю та пошкодити рослини. Іншим його недоліком вважається висока теплопровідність, тобто скло швидко нагрівається та швидко охолоджується. Скляний парник не захистить рослини від заморозків, а врожай тут достигає пізніше, ніж у полікарбонатній конструкції. Також скло не гнучке, тому з нього не вдасться виготовити теплицю з заокругленим дахом.
Це основні плюси та мінуси скла і полікарбонату. Під час вибору матеріалу, слід керуватися ціною, доступністю та властивостями. Більшість покупців робить вибір на користь полікарбонату, адже його переваги над склом очевидні, а вартість менша.