Як показує статистика, відносини, весілля, народження дитини не завжди роблять людей щасливими. Іноді любов проходить, і тоді у сімейної пари виникає питання - а що далі? Сьогодні ви дізнаєтеся, як правильно оформити документи на розлучення онлайн при наявності дітей.
Які потрібні документи при розлученні з дітьми?
У сімейному кодексі прописано - якщо у вас є неповнолітні діти, розірвання шлюбу можливе тільки в судовому порядку. До суду доведеться звертатися і при незгоді другого з подружжя на розлучення, або якщо ваш супутник ухиляється від нього, наприклад, відмовляється подати заяву.
До позовної заяви про розірвання шлюбу необхідно додати:
- документ, що підтверджує сплату державного мита;
- свідоцтво про укладення шлюбу;
- копію свідоцтва про народження дитини;
- повідомлення про вручення іншого члена подружжя.
Цікавий момент, багато суддів вимагають прикладати саме оригінал свідоцтва про укладення шлюбу. Однак Верховний суд вказує, що цивільним процесуальним законодавством не передбачено обов'язку позивача надання оригіналів документів при подачі позовної заяви. Відповідно, у судді не буде підстав для винесення ухвали про залишення позову без руху, а потім для його повернення. Заяву до суду можна надіслати рекомендованим листом, так ви зможете відслідковувати його доставку за адресою через сайт пошти.
Суд розірве шлюб не раніше ніж через місяць з дня подачі заяви про розірвання шлюбу. Шлюб припиняється з дня набрання рішенням суду законної сили. Після цього суд протягом трьох днів повинен направити витяг з нього до органу РАЦС за місцем реєстрації створення сім'ї, де ви зможете отримати свідоцтво про розірвання шлюбу.
Як подавати заяву на розлучення при наявності дітей через суд?
При наявності неповнолітніх дітей розірвання шлюбу здійснюється в судовому порядку. Одночасно з розлученням суд вирішує, з ким із батьків буде проживати дитина або діти. Звертатися з позовом про розірвання шлюбу потрібно до мирового судді. Якщо ж є спір про дітей, наприклад, про місце їх проживання, або вимога про поділ спільно нажитого майна, то в цьому випадку потрібно звертатися в районний суд.
За загальним правилом, позовна заява подається за місцем проживання другого з подружжя. Пред'явити позов за місцем своєї реєстрації можна, якщо з вами проживає дитина, або за станом здоров'я ви не можете виїхати за адресою вашого колишнього чоловіка, а також якщо разом з вимогою про розірвання шлюбу заявляється вимога про стягнення аліментів.