Якість освіти сина чи доньки – питання, яке тривожить усіх відповідальних батьків. Сьогодні існує можливість обрати, чи буде дитина вчитись у державному закладі, чи у приватному такому як школа "Базис". Забігаючи наперед, можна сказати: якість знань залежить виключно від професіоналізму педагогічного колективу. Якщо вчителі будуть дійсно працювати на результат за сучасними методиками, немає різниці, чи це приватна школа, чи звичайна школа поблизу дому. Якщо розгляд державних шкіл не задовольнив вимог батьків та їх чада, приватний середній навчальний заклад – один із виходів із ситуації. Проте навколо такого рішення досі побутує чимало міфів. У цій статті будуть розвіяні найпоширеніші із них.
Правда без домислів: усе по пунктах
До найпоширеніших упереджень належать наступні:
Приватний навчальний заклад не забезпечить належних знань і навичок.
Приватні школи з хорошою репутацією підбирають висококваліфікованих педагогів у колектив. На відміну від багатьох державних закладів, у приватних школах кількість учнів і вчителів правильно корелюють: проблеми із великими класами й одним втомленим вчителем, який з труднощами доносить матеріал принаймні до найобдарованіших (бо на інших не вистачає часу протягом уроку) виключені.
По завершенню навчання в приватній школі не вдасться вступити до гімназії, ліцею, престижного коледжу чи ВНЗ.
Приватні школи працюють за ліцензією від Міністерства освіти, і атестати визнаються усіма вітчизняними закладами.
У приватній школі легко «купити» бали.
Хабарництво здатне суттєво зіпсувати імідж приватного закладу. Від репутації залежить кількість учнів, а отже, й прибутки власників школи. Тому незаконні методи в таких школах не практикуються. Високі результати отримуються завдяки продуманій роботі у класі, особливо, індивідуальній, коли кожен учень отримує окремі завдання. При відставанні від програми з учнем додатково займаються викладачі, в той час, як державна школа переважно делегує цю справу батькам, ігноруючи право на освіту для тих, хто з певних причин відчуває складнощі у засвоєнні матеріалу.
Єдина відмінність між приватною і державною школою – підвищений комфорт і турбота про безпеку
Комфорт та фізична безпека – безсумнівно, важливі. Але відмінності ширші: крім стандартного рівня знань, продиктованого державними нормами, зазвичай додатково чи поглиблено вивчаються інші предмети, залежно від профілю закладу. Це можуть бути математичні дисципліни, іноземні мови, основи мов програмування і т.д.
Недоступна ціна навчання
Розцінки на навчання в приватному закладі варіюються. Чим більше додаткових послуг (розширена програма, гуртки в рамках школи, виїзди на конкурси і т.д.), тим вищою буде ціна. У будь-якому випадку в приватному закладі школяр отримає затверджений державою стандарт знань, тому, якщо ціни викликають сумніви, а муніципальні заклади виключені із варіантів, можна обрати приватну школу з середньою оплатою, а додаткові предмети при потребі освоювати на сторонніх курсах.
Переконатись особисто: перевіряємо правдивість обіцянок
Щоб не розчаруватись в обраній приватній школі, слід дізнатись, наскільки відповідає дійсності її позиціювання. Особливу уважність варто проявити, коли заклад лише недавно розпочав освітню роботу. Обов’язково потрібно враховувати думку дитини: навіть у найкращому закладі дитина може втратити мотивацію, якщо їй не підходить стиль спілкування у колективі чи з викладачами, графік дня і т.д. Щоб такого не трапилось уже після підписання контракту, достатньо домовитись із керівництвом закладу про пробні відвідування. Так, у приватній школі «Базис» у Києві надається офіційна можливість пробного тижня, протягом якого батьки та учень зможуть прийняти остаточне рішення.