На разі думки експертів щодо курсу гривні у 2021 році дуже різні. Яких сюрпризів можна очікувати та як вберегти себе від фінансових втрат? У якій валюті зберігати та у що вкласти отримані статки?
У якій валюті зберігати?
Про це та багато іншого дізнавайтесь та сайті https://obmenka.cn.ua/ua/usd-uah. У продажу зараз є майже будь-яка валюта. Для українців, тим не менш, самими звичними та актуальними залишаються:
- гривня;
- долар;
- євро.
Українську валюту сьогодні важко назвати стабільною через політичну та економічну нестабільність в країні. Коливання долара та євро також змушують нервувати. Загалом експерти радять не складати всі гроші до одного економічного кошика. Якщо маєте таку можливість, робіть збереження в різних валютах.
Стосовно інвестицій у цінні папери, фахівці радять інвестувати в них, якщо ваш стартовий капітал сягає вище 40 000 грн. Лише в цьому випадку такі операції мають шанс принести прибуток.
Як зберегти долари?
Найзвичнішою для більшості громадян іноземною валютою є американський долар. Прагнучи якщо не примножити, то принаймні зберегти свої заощадження, варто пам’ятати про кілька моментів:
Вже кілька років підряд ми спостерігаємо тенденцію до зростання доллара по відношенню до гривні взимку, напередодні та одразу після Нового року, та зниження влітку. Тож краще купувати долари влітку.
Хоча думки експертів різняться, більшість все ж прогнозує падіння гривні до долару у 2021-му році. Ймовірно, на кінець 2021-го вартість доллара може сягнути близько 29 грн.
Пануюча в країні недовіра до банківської системи спонукає людей зберігати заощаджені кошти вдома. Але варто зважити ризики. Ймовірна крадіжка ваших грошей ― не найголовніший з них. Йдеться про загальну інфляцію американської валюти, яку прогнозує більшість експертів у 2021-му році через падіння світових економічних показників, пов’язане з коронавірусною пандемією. Тобто, зберігаючи долари вдома, ви отримаєте номінальний прибуток. Фактично ж, зважаючи на купівельну спроможність, ризикуєте отримати збитки.
Розміщення коштів на депозитному рахунку дасть змогу якщо не отримати прибуток, то принаймні нівелювати інфляційні збитки. У тому ж випадку, якщо песимистичні прогнози справдяться і курс доллара сягне вище 29 гривень, маєте шанс навіть на невеличкий реальний прибуток.
Незважаючи на відносно невисоку відсоткову ставку доларових депозитів, кількість людей, що вважають за краще користування цим механізмом, щороку збільшується.