Регулярно сотні будівель і електричних приладів піддаються руйнуванню через розряди блискавки. Убезпечити свою споруду допоможе блискавкозахист споруд, виготовлений професійними фахівцями компанії УкрТехноБез.
Більше про монтаж улаштування блискавкозахисту будівель і споруд ви дізнаєтесь на сайті компанії УкрТехноБез, пройшовши за посиланням https://ukrtechnobez.com.ua/pozhezhna-avtomatyka/blyskavkozahyst/!
Середня сила блискавки становить близько 100 000 ампер. Цього вистачає, щоб викликати пожежу, знищити або вивести з ладу техніку в житловому будинку або на іншому об'єкті капітального будівництва. Тому монтаж блискавкозахисту необхідний в сучасних містах і селищах.
Вибираючи засіб захисту від блискавки, варто приділити увагу:
-
інтенсивності грозових явищ в тому чи іншому районі;
-
конструкційним особливостям будівлі;
-
бажаному рівню захисту (наприклад, тільки частина будівлі або вся споруда цілком, включаючи невеликі, поруч розташовані прибудови).
Згідно з державними нормативами, стандартний пристрій блискавкозахисту складається з трьох компонентів:
-
блискавкоприймача на крайній верхній точці об'єкта;
-
системи відводу струму стрічкового типу, яке з'єднує приймач розряду і заземлювач (блискавковідвід);
-
заземлювача.
Для захисту промислових об'єктів і приватних будинків використовують стрижневі й сіткові блискавкоприймачі. Монтаж джерела блискавкозахисту стрижневого типу здійснюється простіше і швидше. Сітка для прийому блискавки укладається на покрівлі за допомогою спеціальних кріплень по стандартам, розробленим державою.
Активний блискавкозахист будівель і споруд
Це інноваційний метод установки блискавковідводів. Активний блискавкозахист притягує до себе розряд і заземляє його, навіть якщо поруч знаходяться вищі громовідводи. Серед переваг активного блискавкозахисту - його автономність, він отримує електроенергію з повітря і не потребує стаціонарного джерела живлення. Крім того, цей вид устаткування досить невеликий, не псує дизайн будівлі і не потребує придбання додаткових елементів.
Для того, щоб захистити споруду, досить скористатися калькулятором розрахунку блискавкозахисту. Потрібно знати ряд параметрів будівлі: висоту, дину, ширину, регіон розміщення. Калькулятор розрахує висоту щогли, товщину проводу і оптимальну потужність заземлювача. Блискавкозахист споруд - важлива складова безпеки, тому монтаж таких систем необхідно довірити фахівцям, які розроблять індивідуальну схему захисту, встановлять і правильно налаштують обладнання.