Напрям коливань валют можна успішно передбачити, враховуючи нинішнє значення найважливіших макроекономічних показників. Серед цих показників дуже важливу роль відіграє валовий внутрішній продукт, тобто показник ВВП. Сьогодні ви дізнаєтеся, що таке показник ВВП і як він впливає на курс валют у Тернополі.
Валовий внутрішній продукт, тобто ВВП
Валовий внутрішній продукт належить до поняття економіки - це міра національного доходу. ВВП включає загальну вартість кінцевих товарів та послуг вироблених в певній країні за певну одиницю часу, яка зазвичай приймається за 12 місяців. Таким чином, ВВП включає такі фактори, як:
- торговельний баланс (тобто різниця між експортом та імпортом),
- корпоративні витрати (з акцентом на те, збільшуються чи зменшуються),
- витрати на споживання (тобто як, скільки і на що люди витрачають гроші).
Незважаючи на відносно загальний характер, ВВП глибоко відображає стан економіки. Це, в свою чергу, безпосередньо впливає на формування курсу валют у певній країні.
Вплив ВВП на курси валют
Таким чином, стан економіки в нашій країні має величезний вплив на курс долара у Тернополі. Високий коефіцієнт ВВП означає, що економіка країни знаходиться в хорошому стані. Хороша економічна форма, з іншого боку, тягне за собою підвищений інтерес до певної країни з боку інвесторів. Високий інтерес до країни, у свою чергу, збільшує попит на валюту. Отже, прямий шлях веде до зростання вартості валюти.
Збільшення експорту також є причиною зростання курсу. Покупці купують відповідну валюту для комерційних цілей. Це, в свою чергу, збільшує попит на валюту, а зі збільшенням попиту зростає і норма. Зростання інвестицій має подібний вплив на зростання обмінного курсу. Здорова економіка заохочує іноземних інвесторів до дій, і це безпосередньо збільшує попит на валюту країни.
Підводячи підсумок, зростання ВВП безпосередньо впливає на курс євро у Тернополіь. Падіння вартості валового внутрішнього продукту пов'язане з падінням вартості грошей. Нарешті, тут також варто згадати, що занадто високе збільшення обмінного курсу може мати протилежний ефект від бажаного, а саме зменшення значення коефіцієнта ВВП або помітне уповільнення його зростання.
Валютні режими та волатильність валютного курсу
Обмінний курс може бути встановлений як плаваючий, фіксований або непрямий. Вони відрізняються фактором, що контролює волатильність даного обмінного курсу. В режимі плаваючого обмінного курсу одним вирішальним фактором є ринкові настрої, тому обмінний курс є продуктом попиту та пропозиції даної валюти.