Ви коли-небудь звертали увагу на кількість реклами навколо вас? Вона практично усюди: на телебаченні, радіо, в інтернеті, в метро, магазинах, вулицях та навіть у поштових скриньках. Звичайно, наш мозок вбирає в себе безліч інформації, але ми цього не усвідомлюємо. До нашої свідомості доходить лише те повідомлення, яке або цілеспрямовано цікавить нас в конкретний момент, або якщо форма його подачі відрізняється від інших. Тобто, якщо ми зустрічаємо щось несподіване. Тому саме креатив стає потужною зброєю у війні за увагу споживача.
Бренди, товари, послуги – усі потребують у своєму просуванні унікальності. Наприклад, саме креативний дизайн зовнішньої реклами може привернути увагу, запам’ятатись, а також привести людину до покупки. Щоб розробити такий дизайн, потрібна робота цілої команди.
З яких етапів складається розробка реклами
- Ви заповнюєте бриф, в якому чітко прописуєте інформацію щодо вашого бренду, цільової аудиторії, завдання та інше.
- Підрядник проводить дебрифінг. На ньому клієнт відповідає на питання, що допоможуть креативній команді краще зрозуміти, чого саме ви потребуєте.
- Далі розпочинається стратегічна робота: потрібно глибше вивчити цільову аудиторію, скласти стратегію. Навіть якщо це просто дизайн зовнішньої реклами, адже потрібно розробити те, що підходить саме вашому майбутньому покупцеві. Наприклад, щоб обрати локацію для розташування реклами, треба розуміти, чи буде там проходити представник вашої цільової аудиторії.
- Креативна команда розробляє унікальну ідею, враховуючи стратегічні напрацювання. Потрібно знайти творче рішення, яке буде привертати увагу та відповідати цілям рекламної кампанії.
- Дизайнери роблять макети, узгоджують з клієнтом, корегують роботу – і от вже дизайн зовнішньої реклами готовий!
- Тепер потрібно розмістити рекламу та проаналізувати результат.
Що ще треба знати про дизайн зовнішньої реклами
Щоб реклама була ефективною, потрібно дотримуватися декількох порад. Не треба перевантажувати рекламу меседжами та зображеннями. Лаконічність – це гарна ідея. Мінімізуйте кількість тексту на макеті. А той, що потрібен, має бути максимально влучним та цікавим. Креатив – це добре, але він має відповідати настрою бренду, його цінностям, та тону спілкування з цільовою аудиторією. Тобто не треба робити щось епатажне лише заради епатажу. А ще – звертайтесь до професійних креативних агентств, щоб бути впевненим у результаті.