Не треба далеко ходити, аби опанувати навички справжнього слідчого та розвинути дедукцію. Бо найкращі помічники для цього вже чекають на поличках книжкових магазинів.
Детективи для дітей
Якщо на обкладинці книги про детектива ви бачите приписку "Остання...", то знайте, що така пригода чи справа точно не закінчиться швидко і легко. Це доводить Мар'ян Орлонь у першій книзі своєї трилогії "Остання пригода детектива Носика". Головний герой вирішив піти на пенсію, але обставини переінакшили усе за нього, адже сталося таємниче викрадення сімейної реліквії. Так Амвросій Носик та його вірний друг песик Куба знову опиняються в строю і докладають усіх зусиль, аби в місті під назвою Містечко знову запанував спокій. Книжка просякнута естетикою 20го сторіччя, дрібничками, що викликають згадки про міс Марпл та Шерлока Голмса. Крім того, її не захочеться випускати з рук ще й через зручний маленький формат, що дозволяє узяти її з собою будь-куди.
Українські дитячі детективи теж не пасують задніх, а активно завойовують серця своїх читачів. "Детективи з Артеку. Таємниці кам'яних могил" Андрія Бачинського - друга частина пригод друзів-детективів, що знову потрапляють у вир розслідувань, бо цього разу необхідно знайти скарби Міледі та врятувати батька головної героїні. Події відбуваються у різних точках України, наприклад у Львові, Карпатах, Кам'яних могилах. Оповідь насичена та динамічна, вдало доповнена історичним контекстом і має досить самостійний сюжет, мало пов'язаний із першою частиною. Тож читати можна починати із будь-якої. Ця історія точно сподобається підліткам, що цікавляться давньою історією та охочі до вигадок.
Заплутаний дитячий детектив від Юрґена Баншеруса "Справа для Квятковського. Фальшива гра і спритні миші" познайомить вас зі спритним хлопцем, що не боїться труднощів, та береться за розслідування кожної справи. Звісно, спочатку випивши трохи теплого молока та закинувши до рота улюблену жувальну гумку. Цього разу Квятковський вирішив пограти у комп'ютерну гру, одначе виявив підозрілу активність у ній. І тепер хто ж переможе у боротьбі умілого хакера та здогадливого детектива? Чим може бути небезпечна ігрова жорстокість? Скоріше зазирніть на сторінки цієї захопливої розповіді, аби дізнатися відповідь.
Детективні оповідання чи романи від Малгожати Стрековської-Заремби це завжди щось моторошне та цікаве. От і книга "Детектив Кефірчик і перший труп" не є виключенням. Тепер на Теодора чекає розслідування появи справжнього трупа при досить дивних обставинах. Тут виявляються замішані і працівники ритуальних послуг, і ворожка, і повідки без собак. Така дивина могла б заплутати кого завгодно, але не Кефірчика. І, звичайно, не його друзів, що попри відверто лячну справу, готові допомогти детективу.
"Жіноча справа. Справа #7" Олександра Есаулова заплутує, розважає та не дає сумувати. І не дивно, адже тут фігурують жіноча інтуїція, дивні телефонні дзвінки, харизматичні персонажі та шкільні перипетії. Хоч історія не лише про дівчат, вони відіграють тут неабияку роль, адже саме їх витончено грабує таємничий Пінгвін, якого беруться шукати молоді детективи Льошка Холмс, його друг Миха Ватсон та сестра Настя Боанасьє. Разом вони мають вирахувати вправного злодія, застосовуючи усі свої навички та доступні технології. Проте жіноча справа не була б жіночою, якби тут все відразу стало просто і зрозуміло.