Коли малюк з'являється на світ, батьки бачать в ньому ідеал і вірять, що в ньому виявляться кращі якості і таланти. Діти ростуть, йдуть в школу і дуже часто на цьому етапі не виправдовують покладених на них великих батьківських надій. Найгірше, коли мами і тата раптом розуміють, що дитина відстає в розвитку від однолітків. Чи варто переживати, якщо успішність дитини нижче інших учнів в класі?

Дитина відстає в розвитку: що робити?

Найбільша помилка більшості батьків - оцінка здібностей дитини в порівнянні з сусідськими дітьми того ж віку. Справа в тому, що розвиток дітей носить циклічний характер і його швидкість неоднакова навіть для однієї дитини в різний час, не кажучи вже про те, що цикли розвитку різних малюків можуть сильно відрізнятися. Якщо учень гірше інших засвоює шкільну програму, цьому може бути кілька простих пояснень.

Чому дитина відстає від однолітків?

  1. Вона пропустила заняття через хворобу (переїзд і ін.), і тепер складно наздогнати однокласників.
  2. Мало уваги приділялося дошкільному розвитку. Учень погано підготовлений до навчання, тому вже в початковій школі починає відставати.
  3. Суворе виховання, підвищений контроль, часта критика призводять до того, що учень не хоче вчитися.
  4. Надмірна опіка - дитина звикає, що всі проблеми вирішують батьки, тому не проявляє ініціативу, стає ледачою.
  5. Дитина не розуміє матеріал, так як пояснення вчителя складні для його сприйняття.
  6. Малюк має особливий тип нервової системи, тому гірше засвоює інформацію. Як правило, відстають в успішності повільні і гіперактивні діти. У першому випадку учневі потрібно більше часу для розуміння і запам'ятовування теми, а в другому - не вистачає посидючості і концентрації.
  7. Учень відчуває труднощі в спілкуванні з однолітками, відчуває себе некомфортно в класі.
  8. У нього стався конфлікт з педагогом, сварка з товаришем.
  9. Дитина має занижену самооцінку через особисті комплекси, пов'язані із зовнішністю, здоров'ям і ін.

Найчастіше дитина розумово відстає від однолітків не тому, що вона має порушення в розвитку, а через різні проблеми соціального, психоемоційного характеру. І щоб виправити ситуацію, потрібно спочатку зрозуміти справжні причини відставання.

Як наздогнати однолітків у розвитку?

Методи навчання необхідно підбирати в залежності від того, яка причина складнощів у навчанні.

  • Якщо є прогалини в дошкільній підготовці, потрібно серйозно зайнятися тренуванням розуму, розвивати пізнавальні навички.
  • Враховуйте особливості темпераменту при організації навчання. З повільними дітьми потрібно відпрацьовувати техніку вирішення завдань, швидкість реакції. Активним учням корисні вправи на концентрацію.
  • Якщо учень не хоче вчитися, шукайте способи зацікавити в отриманні знань, застосовуйте нестандартний підхід.
  • Заохочуйте самостійний вибір і прийняття самостійних рішень, щоб дитина навчилася відповідальності.
  • Розвивайте комунікативні навички. Це допоможе малюкові адаптуватися в соціумі, комфортно відчувати себе в будь-якому соціальному середовищі.

У багатьох ситуаціях підтягнути дитину в розвитку допомагають розвиваючі центри для дітей в Україні. Наприклад, в Школі ментальної арифметики Соробан® можна навчати і дошкільнят, і школярів (5-11 років). Курси усного рахунку успішно вирішують такі завдання:

  1. Розвиток інтелекту, розумових здібностей, пам'яті.
  2. Розвиток інтересу до навчання, до знань.
  3. Соціалізація, навчання цінних соціальних навичок.
  4. Допомога в досягненні успіху - ефективний спосіб мотивувати школярів на навчання.
  5. Привчання до самостійності.

Уроки Соробан® допомагають відстаючим учням стати розумнішими, кмітливішими, впевненішими, розвивають всі необхідні здібності та якості, щоб дитина швидко наздогнала і навіть перегнала за багатьма показниками своїх однолітків.

Дізнатися більше ви зможете на сайті школи Соробан.