Проживаючи в орендованій квартирі або просто в багатоквартирному будинку, складно обзавестися сонячною панеллю, оскільки власник будинку одноосібно вирішує, як використовувати його дах. Solgami - інноваційне рішення для отримання сонячної енергії без використання даху: схожі на оригамі жалюзі навішуються на внутрішню частину вікна і конвертують сонячне світло, що падає на їх складки, в електрику. При цьому геометрія енергетичних віконниць не заважає світлу проходити всередину кімнати.
Директор австралійської компанії Prevalent, яка розробила концепцію генеруючих електрику віконниць, пояснює: «Ми хотіли перетворити міста з зон споживання енергії в зони її виробництва. Люди емігрують в міста, число і населення яких стрімко збільшується, і жителі з пасивних споживачів перетворюються в свідомих учасників процесу вироблення екологічно чистої енергії». Зараз Prevalent об'єднала зусилля з японським виробником, щоб вивести свою новинку Solgami на рівень робочого прототипу.
Ідея використовувати вікна будинків для вироблення сонячної енергії не нова, але в основному пропозиції зводяться до нанесення фотоелектричних елементів безпосередньо на скло. Побічним ефектом в них є затемнення приміщень, і мало хто захоче знизити рівень інсоляції кімнати наполовину, щоб стати трохи більш незалежним від енергомережі.
Профіль Solgami схожий на офісні горизонтальні жалюзі, плашки яких можуть відбивати сонячне світло і всередину квартири, на відміну від звичайних сонячних панелей, які відбивають не поглинене світло назад в небо. Складаний профіль також збільшує площу поверхні, що контактує з сонячними променями, а значить, і більше збирає фотонів для конвертації в електрони.
Технологічний процес виробництва новинки передбачає нанесення фотоелектричної плівки на пластикову основу, яка потім нарізуються на елементи, схожі на оригамі. Відтворити цю технологію в промислових масштабах буде дуже легко, а матеріали для виробництва таких, генеруючих сонячну енергію жалюзів дуже дешеві, тому і кінцевий продукт буде доступним за ціною, обіцяють розробники.
У той же час, будь-яких значень ефективності вони не називають, але кажуть, що офісний будинок зі скляними стінами, оснащене такими оригамі-панелями, зможе повністю забезпечити себе електрикою за рахунок енергії сонця.
Варто зазначити, що схожий продукт вже є на ринку. Українська компанія Solar Gaps розробила «розумні» жалюзі, також здатні поглинати сонячну енергію для побутового застосування. За заявою авторів проекту, їх пристрої дуже ефективні та здатні виробляти до 100 Вт енергії з одного квадратного метра вікна - цього достатньо для живлення декількох ноутбуків або пару десятків світлодіодних лампочок.