Організм новонародженого розвивається поступово. Щоб малюк ріс здоровим, необхідно відповідально підійти до його харчування. Неправильно складене меню здатне сильно нашкодити вашому чаду. Тому враховуйте рекомендації педіатрів і Міністерства охорони здоров'я.
Основні правила дитячого харчування
Важливо робити акцент на грудне молоко. Воно найкраще підходить для вигодовування. У ряді випадків допускається використовувати адаптовані молочні суміші високої якості. Годувати малюка необхідно регулярно – близько 5-6 разів на добу, з однаковими інтервалами.
Актуальне питання – коли вводити прикорм дитині. Робити це потрібно обов'язково (для правильного розвитку), але поступово. Лікарі рекомендують починати вводити нові продукти в раціон приблизно з 6 місяців. Зрозуміло, робити це потрібно обережно і в обмежених кількостях. Враховуйте схему, складену Міністерством охорони здоров'я і рекомендації педіатрів. До того ж батькам потрібно стежити за реакцією дитячого організму на той чи інший продукт.
Чим урізноманітнити раціон?
Уже з 6 місяців можна давати невелику кількість м'яса (курка, яловичина, телятина). Воно повинно бути нежирним, відвареним і подрібненим. Приблизно з 8 місячного віку можна раз в тиждень давати замість м'яса рибне пюре.
Допускаються подрібнені овочі і фрукти. Краще купувати готове пюре.
Кисломолочні продукти краще вводити з 8 місяців. Підійде кефір і йогурт. Сир універсальний. У невеликій кількості його можна давати вже в півроку.
Яєчний жовток корисний для малюка. Можна ввести його в раціон з 7 місяців. Приблизно з цього ж часу (або трохи раніше), допускається додавати в їжу дитини вершкове або рослинне масло.
З напоїв купуйте малюкові соки. Вони повинні бути спеціальними, дитячими. Враховуйте реакцію організму чада.
Зверніть увагу, що порції повинні рости поступово. Приймайте до уваги рекомендації лікарів.