Збір і здача металобрухту – прибуткове заняття, на якому можна добре заробити. Здають чорні і кольорові метали, предмети побуту і стару начиння, в хід йдуть старі автомобілі, предмети, які захаращують простір в гаражі, на дачі, в комірчині. Що сьогодні можна віднести і здати у брухт?
Які існують види брухту?
Весь брухт умовно ділять на чорний і кольоровий. До першої категорії відноситься все, що містить залізо, у другу входить мідь, алюміній, свинець, дюраль. До кольоровим зараховують цинк, нікель, олово, титан, магній та їх сплави. Відходи чормету коштують дешевше, економічно вигідно здавати їх тоннами. Матеріал популярний і розповсюджений, чим і пояснюється низька ціна. Кольорові метали відносять до рідкісних, приймають, починаючи з 1-2 кг, причому за ціною на порядок вище чормету. Перейшовши за посиланням https://metal-lom.com/ Ви більш детальніше зможете дізнатися де і як можна здати металобрухт.
Що можна здати на брухт, які метали популярні у приймальників:
1) Чормет у вигляді батарей, стрижнів ЗБВ, старих чавунних ванн, холодильників, пральних машин, газових печей, іншої побутової техніки.
2) Алюміній профільний, харчової та електротехнічний. Його здають у брухт найчастіше, хоча ціна за кілограм відносно невисока.
3) Цинк, що входить до складу більшості сплавів. Вартість залежить від чистоти речовини. Чим менше металевих домішок, тим вище ціна за кілограм.
4) Мідь і сплав металу латунь – найбільш дорогі та популярні матеріали, який здають у брухт. Самим чистим і дорогим за ціною вважається метал, отриманий з електротехнічних відходів. Що беруть в утиль? Троси, кабель провідники, трансформаторні шини, тощо.
5) Вторинний кольоровий метал олово в 4 рази дорожче міді, але за умови, що не містить сторонніх вкраплень і домішок. В металобрухт зазвичай здають бабіти (сплави синца з оловом), б/в підшипники, відрізки труб, посуд та побутові предмети.
6) Свинець – речовина середньої цінової категорії, що міститься в оплітці і оболонки кабелів, автомобільних акумуляторах, вузлах і деталях типографського обладнання.
7) Титан – необхідна складова металургійної галузі. Його вартість перевищує ціну всіх інших видів цветлома. Видобувають титан з обрізу трубопроводів, автомобільних дисків коліс, старих запірних механізмів і арматури.
8) Нікель – дорогий матеріал, в чистому вигляді практично не зустрічається. Він міститься в мельхіорової посуді, акумулятори, б/в електродах, вузлах і деталях побутової техніки.