Українська компанія «Софт-Старт» (м.Київ) спеціалізується на виробництві і реалізації пристроїв плавного пуску AST. Таке обладнання активно використовується для зупинки і плавного пуску асинхронних двигунів потужністю 3-55 кВт, що використовуються в загальнопромисловому призначення. Напруга живлення устаткування, в якому застосовують подібні пристрої, може бути 380 В, 50 Гц.
Переваги використання пристроїв плавного пуску AST:
- скорочення параметром пускових струмів до 2,5 кратного значення;
- зниження ризику руйнування приводу механічним шляхом;
- зниження електромеханічного впливу в моторі.
Види пристроїв плавного пуску, що реалізуються компанією «Софт-Старт»
Компанія «Софт-Старт» реалізує три види пристроїв плавного пуску електродвигунів :
- трифазні з 3-ма тиристорн групами;
- трифазні з 2-ма тиристорн групами;
- однофазні.
Сфера застосування пристроїв плавного пуску електродвигунів
Останній тип пристрою плавного пуску застосовують в однофазної мережі 220 В, а також для управління пристроями з однофазними асинхронними (або конденсаторними) моторами. Однофазное пристрій складається з однієї групи зустрічно-паралельних тиристорів. Розташовані вони в одній фазі, коли нейтраль підключена безпосередньо. Однофазное пристрій може також містити дві і три групи зустрічно-паралельних тиристорів, коли вони розміщені в двох фазах, а третя підключається безпосередньо і у всіх фазах, коли нейтраль не використовується.
Трифазні пристрої плавного пуску (або УПП) з 2-ма тиристорн групами використовуються в трифазній мережі 380 В. Активно використовуються в управлінні механізмами на виробництві, основа яких - трифазні асинхронні двигуни загальнопромислового призначення, в рамках середніх і легких пускових режимах.
трифазні пристрої з 3-ма тиристорн групами застосовують в трифазній мережі напругою в 380 В (50 Гц). Використовуються вони в управлінні виробничими механізмами, основа яких - трифазні асинхронні двигуни загальнопромислового призначення в рамках важких і середніх пускових режимах.
Особливості пристроїв плавного пуску
Всі види УПП (пристроїв плавного пуску) гарантують управління стартом і зупинкою роботи асинхронного електромотора в режимі плавного наростання і скорочення напруги на виході. Це потрібне обладнання, але доцільніше буде крім обов'язкових по ПУЕ компонентів використовувати і зовнішній пристрій захисту мотора.