Коли наркозалежний приходить в клінику, він підписує добровільне згоду на лікування наркоманії і перший час знаходиться в медичному стаціонарі, де йому надається кваліфікована медична допомога.
Про еффективне лікування наркоманії можна дізнатися на http://narko-centr.com.ua/uk/likuvannya-narkomanii/
«Детоксикація» — комплекс заходів, спрямованих на зниження фізичних проявів залежності. У разі опійної наркоманії — це медичні процедури щодо полегшення абстинентного стану, званого ламкою. Тут провідна роль у лікаря-нарколога.
Дізнатися більше про проведення детоксикації можна на http://narko-centr.com.ua/uk/
Під час лікування у пацієнтів:
- нормалізується робота внутрішніх органів,
- психіки,
- налагоджується настрій,
- йде інтенсивне зниження «тяги» до наркотичних речовин.
Зазвичай вже на цьому етапі починається психотерапевтична робота.
Психотерапія включає в себе і елементи мотивації на продовження лікування вже у вигляді соціальної реабілітації. Завдання психолога-мотиватора домогтися згоди пацієнта на проходження повноцінного курсу реабілітації в реабілітаційному центрі.
Якщо пацієнт не погодиться на реабілітацію і поїде після детоксикації додому, то ймовірність зриву близька до 100%. Детоксикація — це ніяке не лікування наркоманії, а просто зняття важких симптомів відміни наркотику. Так, наркозалежний буде почувати себе краще, але це не перешкодить йому знову почати вживати. Ті процедури, які проходили з ним на етапі детоксикації були спрямовані на покращення фізичного стану. Але цього мало. Потрібен час і тривала робота психологів, щоб навчити наркомана жити тверезо: радіти і засмучуватися без наркотиків, отримувати задоволення від життя, а не від наркотиків, створювати здорове коло спілкування, позитивно взаємодіяти з сім'єю і оптимістично дивитися в майбутнє.