Варіанти вибору однокімнатних квартир у Києві: купити дешеве чи зручне? Як обрати ідеальне житло одинокій людині та пари. Чи можливо поєднати комфорт із ціною.
Види планувань однокімнатних квартир
За численними даними агенцій нерухомості однокімнатні квартири лідирують по кількості операцій з купівлі-продажу житла. Це пояснюється 3 факторами: 1. Молоді люди віком до 30 років мають змогу придбати саме таку нерухомість — вона найдешевша. 2. Люди похилого віку залишають просторі кімнати своїм дітям, а самі перебираються у компактні квартири. 3. Придбання такого житла — це інвестиція, адже на нього є великий попит як оренди, так і перепродажу. 4. Іногородні мешканці, які мають намір осісти в столиці, спочатку купують доступні квартири, а потім уже розглядають перспективу збільшення площі. Такий широкий діапазон варіантів обумовлений тим, що можна не просто придбати доступну однокімнатну квартиру в Києві, а ще й вибрати серед усієї кількості різноманітних проектів розташування приміщень.
Еволюція однокімнатних квартир
Хвиля індустріального розвитку, яка накрила країну в 1960-1970 роках зумовила бурхливе будівництво компактного житла для працівників заводів. У проектувальників була задача вмістити на площі сталого розміру якомога більше відокремленого житла. Так і з’явилися гостинки — квартири з житловою площею 12-16 кв. м. У такій кімнаті вміщується лише ліжко, невеличка шафа і тумба. Крихітна кухня нагадує нішу в коридорі, а санвузол — це унітаз і ванна для сидячих процедур. Згодом однокімнатні квартири розширилися. Площа жилої зони сягала 20-26 кв. м. Розмір кухні міг варіювати від 5 до 7 кв. м. З початком нового століття почали будувати багатоповерхівки з принципово новим розміщенням як квартир у під’їзді, так і приміщень у цих самих квартирах. У оголошеннях таке житло назвали “студія”. Воно характеризується спільним простором між кухнею та жилою кімнатою: між ними немає стіни. Проте і “студії” згодом вдосконалили до “європейок”. За кордоном кількість кімнат рахують за кількістю спалень. Тобто, 1 спальня і кухня, об’єднана з гостинною — це у європейців однокімнатна квартира.
Вибір планування з огляду на кількість жильців та їх спосіб життя
Однокімнатне житло — це аж ніяк не тіснота. Коли воно підібране з оглядом на спосіб життя власника та кількість людей, що будуть постійно в ньому проживати, то однокімнатна квартира цілком задовольняє потреби у житловій площі. Для вдалого придбання варто зіставити види планувань та потреби майбутнього власника. Для молодої людини, яка націлена на навчання чи кар’єру, цілком підійде бюджетна гостинка чи сучасна квартира-студія. На такій площі розмістяться всі необхідні меблі й речі, адже одній людині потрібна менша шафа, ніж молодій парі. Молодій сім’ї, де кожен із подружжя має потребу у власному просторі, варто обирати або доступні малосімейки з максимальною площею кімнати, або “європейки”. Такий варіант підійде, навіть, при очікуваному поповненні, адже можна облаштувати перегородку чи взагалі поставити дитяче ліжечко у спальні. Людям похилого віку підійде квартира з просторою кімнатою і відокремленою кухнею. Чим старша людина, тим більше їй потрібно тиші. Подружня пара поважного віку зможе пристосуватися до потреб одне одного, якщо буде можливість зберегти спокій в період поганого самопочуття. У квартирі-студії торохтіння тарілками одного аж ніяк не сприяє спокійному відпочинку іншого. В інтернеті є маса інтерв’ю із заможними людьми, які діляться тим, що живуть на невеликій площі. Сучасний спосіб життя передбачає, що більшу частину часу людина знаходиться поза межами житла. Тому придбання однокімнатної квартири — це не просто придбати доступне: це ще й інвестувати раціонально.