Будь-який каналізаційний люк являє собою споруду, яка служить доступом до підземних комунікацій. Дана споруда не тільки захищає людей від випадкового попадання в колодязь. Вона також надійно охороняє підземні мережі від несанкціонованого вторгнення сторонніх осіб. Дорожній люк забезпечує захист вмісту від кліматичних опадів й засмічення сторонніми предметами. Саме тому дана споруда просто зобов'язана бути високоякісною.
Перші каналізаційні люки з'явилися на світ на території Давнього Риму. Це сталося понад 2 тисячі років тому. Конструкції цих споруд були створені з практично вічного каменю. Сучасні виробники використовують для цих цілей дещо інші матеріали. З усім розмаїттям подібної продукції можна прямо зараз познайомитися на території офіційного сайту відомої компанії БудМатеріал. Саме тут нескладно зустріти всі моделі конструктивних елементів для доступу до підземних комунікаційних систем. І не тільки зустріти, але й придбати відмінний люк за демократичну ціну.
Протягом десятків, а то й сотень років люди з великим успіхом експлуатували чавунні люки. Вироби зі сплаву чавуну з пластинчастим графітом володіють дуже хорошими характеристиками. Зовсім нерідко такі конструкції встановлюються в місцях з підвищеним навантаженням. Незамінні вони на території теплотрас, аеропортів та залізничних станцій. Головними особливостями чавунних каналізаційних люків є довговічність та зносостійкість. Такі конструкції можуть легко прослужити сотню років. В даний час навіть існують екземпляри, які дуже давно відзначили свій віковий ювілей. При цьому вони виглядають досить пристойно. Конструкції з чавуну не рекомендується використовувати для облаштування домашньої каналізації. Надто вже вони громіздкі та й важкі. На територіях, прилеглих до житлового будівництва, краще віддавати перевагу полімерпіщаним люкам.
Будь який полімерпіщаний люк – це легкість, зручність й надійність в одному флаконі. Такі вироби мають набагато більше переваг, ніж їх чавунні побратими. Вони стандартно виготовляються з сучасних композитних матеріалів на основі ГОСТ, ТУ, EN. Дані конструкції не схильні до корозії, стійкі до кислотної та лужного середовища, вуглеводів та масел. Вони байдужі до значних перепадів температурного режиму. Володіють умінням знижувати рівень шумів. Полімерпіщані люки самі по собі є діелектриками. Так що вони можуть захистити пішоходів та домашніх тварин від уражень електричним струмом. Ніякого згубного впливу такі люки не роблять на навколишнє середовище. Так що їх можна назвати ще й екологічно чистою продукцією.
Непоганою альтернативою своїм вищезазначеним побратимам є пластмасовий люк. Такі конструкції не іржавіють й не вигоряють на сонці, стійкі до вологи й впливів ультрафіолетових випромінювань. Подібні вироби можна використовувати в районі газонів, паркових доріжок, присадибних ділянок та в місцях з допустимим вантажем 5 тонн. Ні в якому разі не слід встановлювати пластикові люки в місцях з підвищеним навантаженням.