На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 16,5 тисяч об’єктів. Із них 15 тис. – багатоквартирні та приватні будинки. Про це під час брифінгу повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Він нагадав, що відбудова залишається пріоритетом для КОВА. Адже з початку повномасштабного вторгнення в області пошкоджено та зруйновано понад 28 тис. об’єктів. «Також відновлено повністю та частково 198 садків та шкіл, 109 закладів охорони здоров’я, 76 адмінбудівель та ЦНАПів», – сказав Руслан Кравченко.
Начальник КОВА зауважив, що основна увага була зосереджена на капітальних ремонтах, а також розпочали будівництво з нуля низки зруйнованих об’єктів. До відбудови залучили всі можливі джерела фінансування – кошти місцевих та обласного бюджету, субвенції місцевим бюджетам з державного бюджету, кошти урядових програм, фінансування міжнародних партнерів та фондів.
«Щоб всі процеси відбудови були прозорі та підзвітні Київська ОВА започаткувала низку нововведень у роботі. Зокрема, створили спостережну раду з питань відбудови за участю громадських та міжнародних організацій; робочу групу «Прозорість та підзвітність» за участю представників правоохоронних органів та антикорупційних інституцій. Група вже провела низку виїзних нарад у районах, перевірила сотні тендерних процедур структурних підрозділів обласної адміністрації та громад області», – сказав Руслан Кравченко.
Завдяки роботі групи було відмінено низку резонансних закупівель. Також були запроваджені виїзні перевірки об’єктів, які відновлюються за кошти UNITED24, Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Вже перевірили понад 30 об’єктів. Провели низку нарад з підрядниками, які відбудовують Київщину за вищевказаними програмами, а також за обласною програмою будівництва приватних будинків з нуля. «Проблеми є. Але ми їх вирішуємо. З тими підрядниками, ще не впоралися зі своїми зобов’язаннями в новому році будемо розривати договори. У 2024 році продовжимо перевірки відбудови та тендерних процедур», – підкреслив начальник Київської ОВА.
Він також нагадав, що Київщина першою серед інших регіонів разом з Центром дослідження фіскальної політики запустила інтерактивну мапу, яка дозволяє відстежувати видатки на відновлення області.