Наразі шість країн-членів Європейського Союзу не долучилися до декларації про надання Україні гарантій безпеки. Це Австрія, Хорватія, Польща, Угорщина, Словаччина та Мальта. Про це в суботу, 23 грудня, в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив заступник керівника Офісу президента України з міжнародних питань Андрій Сибіга. "Із 27 країн ЄС тільки 6 поки що не приєдналися до спільної декларації", - сказав чиновник.
За словами Сибіги, зараз Україна працює над тим, щоб ці наші партнери теж приєдналися до декларації. Він зазначив, що переконувати країни ЄС у доцільності такого кроку немає потреби - рано чи пізно вони його зроблять і всі це розуміють. Просто ми говоримо про конкретні речі, у чому та чи інша держава сильна і готова взяти на себе зобов'язання в одному з блоків, зафіксованих у декларації. Я думаю, що всі ці держави мають політичну волю стати стороною декларації", - додав заступник керівника ОП.
Він також розповів про переговори з Польщею щодо її приєднання до декларації. Про це президент Володимир Зеленський говорив із польським міністром закордонних справ під час їхньої зустрічі в Києві. Були доведені наші очікування, почули позицію польської сторони. Переконаний, що ми вийдемо на правильний результат, на який заслуговують обидві країни", - повідомив Сибіга.
Нагадаємо, що Спільна декларація про підтримку України, яку держави G7 ухвалили під час саміту у Вільнюсі в липні 2023 року, передбачає надання гарантій безпеки для України. Лідери держав погодили рамковий документ - очікується, що Київ підпише окремі безпекові договори з кожною з країн. Днями представники України провели ще один раунд переговорів із колегами з Німеччини щодо гарантій безпеки для нашої держави. Раніше в ОП повідомляли, що Україна розпочала перший раунд консультацій з Європейським Союзом щодо колективних гарантій безпеки для нашої держави.
Як повідомляв OBOZ.UA, Велика Британія вирішила стати першою країною, яка укладе з Україною двосторонній договір про безпеку. Документ, який передбачає військову допомогу протягом десяти років, може бути підписаний на початку 2024 року.