Уряди Данії та України розробляють план надання фінансової допомоги як державному, так і приватному секторам

Заступники міністрів України Олександр Грибан та Надія Бігун 11 квітня зустрілися з представниками Міністерства бізнесу Данії, щоб обговорити програми фінансової підтримки української економіки через програми пільгового кредитування, а також залучення інвестицій та відновлення пошкодженої інфраструктури країни. У заході взяли участь представники Міністерства фінансів України, Миколаївської обласної ради, Посольства України в Королівстві Данія та Данського експортно-інвестиційного фонду (EIFO).

"Ми з радістю вітаємо Уряд Данії, який готовий допомогти у відновленні та реконструкції України, використовуючи такі інструменти, як програми фінансових кредитних гарантій. З огляду на наслідки війни, Данія стала одним з основних фінансових донорів України, чия підтримка позитивно вплинула на економіку країни. Ми вважаємо, що бізнес є рушієм змін, тому Мінекономіки працює зі світовими інституціями та інвестиційними компаніями, щоб залучити іноземні гроші в український приватний сектор", - сказав Олександр Грибан, заступник міністра економіки України.

Заступник міністра підкреслив, що Королівство Данія підтримуватиме Україну у розмінуванні, зокрема, шляхом використання данських технологій та участі операторів з розмінування. Якнайшвидше розмінування територій гарантуватиме роботу української сільськогосподарської галузі та сприятиме максимізації експортного потенціалу.

Представники Міністерства економіки подякували данській стороні за ініціативу з відновлення Миколаївської області. Область гостро потребує відновлення житлового фонду, медичних та освітніх закладів, а також житлово-комунального господарства, які були зруйновані під час конфлікту. Данські технології використовуються в регіоні для реалізації таких проектів, як "зелений перехід", водопостачання, судноплавство, транспорт та інфраструктура завдяки данському державно-приватному партнерству.

Основною метою зустрічі було визначення моделі фінансової допомоги, яку Данія могла б запропонувати Україні для сприяння її відновленню. Зокрема, йшлося про надання грантів державному сектору та фінансове гарантування кредитів за допомогою Данського експортно-інвестиційного фонду (EIFO). Також йшлося про інвестиції приватного сектору. У результаті всі сторони домовилися, що робота над новими ініціативами підтримки буде продовжена, а її результати будуть представлені українській делегації під час візиту до Королівства Данія.