Трохи історії. Останні років десять стадіон перебував у вкрай занедбаному стані. Іноді, мовчазну тишу спортивного комплексу, порушували поодинокі концерти артистів. Про спортивні змагання з легкої атлетики й мови не йшло.
Білоцерківські можновладці, хоч і піднімали питання взяти на баланс міста стадіон, але більшість – меншість (кількість за та проти постійно змінювалась), чудово розуміли, для міського бюджету то буде непідйомний тягар. Лише утримання потребує чималих коштів, не кажучи вже про реконструкцію. Стадіон за всіма оцінками був збитковий.
Все починалось на мажорній ноті, а закінчилось на мінорній. Спроби і надалі були, але все марно.
Лише у 2018 році з’явились перші ознаки, що відновлення та реконструкція стадіону «Трудові Резерви» буде. Хоча сам проєкт на той момент перебував у розробці вже понад рік. Ініціатором реконструкції виступив народний депутат України VIII скликання — Хвича Нодарович Мепарішвілі та його команда.
Роботи розпочались одразу, як було все узгоджено з відповідними комітетами та виділення перших 20 мільйонів гривень з Державного бюджету. Варто зазначити, що у 2019 році з Державного бюджету було виділено ще 20 мільйонів коштів на реконструкцію стадіону «Трудові Резерви».
Перший етап робіт було розраховано на два роки. До нього входило: відновлення футбольного поля, осучаснення системи поливу та дренажної системи поля, повна реконструкція легкоатлетичних доріжок, оновлення фасаду та зовнішнього вигляду споруди.
На сьогодні всі заплановані роботи виконано. Встановили нову дренажну систему поля згідно зі стандартами, система поливу поля осучаснена, футбольне поле відновлено, легкоатлетичні бігові доріжки не підлягали реконструкції, тому було вирішено зробити їх з нуля з урахуванням сучасних легкоатлетичних стандартів. Додатково були проведені роботи в легкоатлетичному манежі, частково проведені роботи на трибунах.
На 2020 рік заплановано повна реконструкція трибун, відновлення та проведення ремонту підтрибунних приміщень (роздягальні, душові та інше). Планується повернути та вдосконалити систему опалення всіх приміщень стадіону. Але все буде залежати від Державного фінансування.
З позитивного варто зазначити, що стадіон вже готовий до проведення офіційних, як Національних, так і Міжнародних легкоатлетичних змагань.
Хтозна, можливо, вже в наступного року стадіон таки відчує легкоатлетичний дух змагань, а там, сподіваємось, і футбольне свято завітає до нас.
Якщо розмірковувати, то запуск стадіону Трудові Резерви – це ще і додаткові кошти в міський бюджет від спортивних туристів та спортсменів. Хоча останнє суто філософське міркування. Для відновлення потрібно провести чимало роботи, і не тільки на стадіоні.
Читайте також - Наш білоцерківець, Павло Мандзюк виграв срібло на XIX зимових Дефлімпійських іграх в Італії.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канали 04563.com.ua у Telegram та Facebook!