Заманюючи людей обіцянками великого заробітку, посередники з працевлаштування позбавляють їх коштів.
У Білій Церкві діє товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «ПрофіПраця», яке стягує з українців по 2500 євро за працевлаштування, не маючи потрібних документів.
Про це повідомляє на портал «Соціальний рух», який отримав скаргу від постраждалого від дій даної фірми мешканця м. Кривий Ріг.
«Я працюю на комбінаті в Кривому Розі і дуже зацікавився пропозицією працювати в Австралії із зарплатою у 5000 доларів на місяць. Я уклав договір про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та вніс плату. Згодом я довідався, що компанія-посередник не має права працювати з роботодавцями даної держави. До того ж, гроші мали стягуватись вже після вступу у трудові відносини за кордоном. Мені сказали, що у разі розірвання договору я не отримаю сплачених коштів, адже послуги надані. На моє прохання пред’явити підтвердження надання послуг, а також перелік держав, з якими може працювати посередник, я отримав відмову. Після довгих перемовин я отримав 1500 євро, а 1000 євро компанія не повернула», – заявив потерпілий.
Зазначається, що у договорі є суттєві порушення законодавства про зайнятість і захист прав споживачів:
1) Згідно Переліку суб’єктів, які мають ліцензію у посередництві у працевлаштуванні за кордоном, ТОВ «ПрофіПраця» має право надавати послуги по посередництву у працевлаштуванні у Польщі, а не в Австралії. У приміщенні ТОВ «ПрофіПраця» немає переліку держав, до яких згідно з укладеними зовнішньоекономічними договорами (контрактами) про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном ліцензіат має право працевлаштовувати клієнтів. Наявність такого документу передбачена у Ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
2) Ліцензійні умови передбачають, що невід’ємним додатком до договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном є завірена ліцензіатом копія погодженого проекту трудового договору з іноземним роботодавцем. Такий документ клієнту не надавали.
3) Укладений договір передбачає, що кошти сплачуються у момент укладення договору. Проте стаття 38 Закону України «Про зайнятість населення» забороняє стягувати плату до пред’явлення акту виконаних робіт. Примітно, що сплата коштів здійснювалась на особистий рахунок директорат ТОВ Пічугіна Вадима Сергійовича, а не на поточний рахунок фірми-посередника як це передбачено договором.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!