Минулими вихідними в Білій Церкві на березі річки Рось висаджували дерева на набережній в районі Дерев’яного мосту. Жителі міста мали чудову можливість приєднатися до цієї гарної справи, для цього для всіх охочих було проведено урок з правильної висадки дерев.
Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, організували урок в рамках співпраці міської влади з фондом Фрідріха Наумана.
На відрізку берега вздовж річки Рось, на набережній в районі Дерев’яного мосту, було висаджено 17 нових сосен. Вік дерев – близько 5 років, їх привезли із спеціалізованого розсадника, де вони вирощувалися за певними правилами та технологіями. Про висадку дерев розповідали і проводили спеціалісти з ландшафтного дизайну.
За словами заступника директора департаменту ЖКГ Альони Колотницької, при дотриманні правил з висадки дерев відсоток їх приживлення сягає до 90%. І навпаки, якщо дерева садити абияк, без підготовки та врахування низки чинників, то цей показник може знизитися до 10%. Тож висаджуючи нове дерево, варто звернути увагу на вибір земельної ділянки, дотримання норм відстані до доріг, комунікаційних мереж тощо. Для цього доцільно скористатися спеціальним геодезичним планом, врахувати особливості ґрунту тощо.
За словами фахівців, процес вибору місця для висадки сосен був тривалим та кропітким. Було враховано не лише естетичний ефект, а й властивості ґрунту та його придатність для зростання саме такого виду дерев.
На виборі сосен зупинилися не випадково, ці дерева вічнозелені, красиві, очищують повітря, а голки, які осипаються з дерева, не засмічують ґрунт та водойму, а навпаки, є добривом. До того ж у Білій Церкві досить мало хвойних дерев.
Висаджували сосни з обгорнутими в спеціальну сітку та мішковину коренями, у подальшому вони не перешкоджатимуть росту дерев.
Після спушування ґрунту в лунки шарами вкладали керамзит та добриво, яке діятиме протягом 2 років, до повного укорінення дерева – для підживлення та підтримки кореневої системи. Під час висадки також було облаштовано системи аерації (збагачення повітрям) та іригації (зрошування), дренажу тощо. Для цього навколо кожного дерева укладалися гофровані трубки, які одразу обгорталися агроволокном, аби в подальшому вони правильно функціонували і не засмічувалися. Кінці трубки з’єднували муфтою, облаштованою спеціальним антивандальним люком. Кришка люку виведена назовні, з метою проведення поливу та підживлення дерев. Тож і щойно висаджені сосни полили річковою водою з розчином добрива, що сприятиме укоріненню дерев. Процес поливу відбуватиметься в подальшому раз на тиждень.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!