Страсна п'ятниця: що можна і не можна робити в цей день

Страсна п'ятниця вважається найстрогішим днем Страсного тижня. Цього року, вона припадає на 26 квітня. Розповідаємо, що в цей день можна робити, а що забороняється згідно з українськими звичаями.

Що не можна робити у страсну п’ятницю

Цього дня православні християни зазвичай повністю відмовляються від їжі. Дозволяється лише ввечері з’їсти хліба та попити воду. Також у страсну п’ятницю уникають веселощів та розваг.

  Хто в Страсну п'ятницю сміється, той весь рік плакатиме,
– каже народна приказка.

У цей день не дозволяється виконувати хатню роботу: ні шити, ні різати, ні прибирати. Слід завершити усе прибирання у Чистий четвер. Працювати на землі також не можна. Українці вірили, що якщо посіяти чи посадити щось в цей день, то врожаю не буде.

За повір'ям, у Cтрасну п’ятницю треба відмовитися від стрижки та фарбування волосся чи будь-яких інших косметичних процедур.

Що можна робити у Страсну п’ятницю

У Страсну п’ятницю християнам варто відвідати богослужіння та помолитися. Як вважали наші предки, якщо принести з богослужіння 12 запалених свічок і розставити їх у будинку, то це обов’язково принесе у дім благополуччя та удачу на наступний рік.

Не дивлячись на те, що працювати у Страсну п'ятницю не можна, випікати паски все ж таки дозволяється. У народі кажуть, що випічка, приготована у Велику п’ятницю, не зіпсується і не покриється цвіллю, а також матиме цілющу силу. Також є народне повір’я для мам – в цей день можна відлучити дитину від грудного вигодовування – такий малюк має бути здоровий та сильний.

 Читайте також: Великдень - 2019: де і о котрій годині в Білій Церкві можна освятити пасхальні кошики.

За матеріалами: 24tv.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!