Майже місяць білоцерківські школярі навчаються за новими стандартами Нової української школи. Не дивлячись на те, що досі не всі школи отримали нові парти, у Білій Церкві активно впроваджують новий підхід до освіти.
Так, нещодавно наше місто отримало один з десяти Сертифікатів від Асоціації міст України про впровадження проекту «Підготовка педагогів до роботи з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивного середовища».
Як повідомив міський голова Геннадій Дикий, сертифікат вдалося отримати завдяки тісній співпраці між громадськими організаціями, освітніми закладами та місцевою владою.
«Біла Церква має бути відкритою для людей з особливими потребами, передусім якщо мова йде про дітей. Тепер батьки таких діток мають можливість відвести свою дитину в школу поруч з місцем проживання, оскільки в кожній зі шкіл, завдяки цьому проекту, вже є підготовані педагоги з відповідною сертифікацією. Я щиро дякую всім дотичним до впровадження проекту, а особливо Наталії Слободянюк директору БНВО «ЗОШ№15 –ДЮСОК», Ніні Камінній голові ГО «Ми особливі», Аллі Колупаєвій заступнику директора Інституту спеціальної педагогіки НАПН України та Юрію Петрику начальнику управління освіти та науки. Саме працюючи разом, ми досягаємо максимальних результатів у спільній меті – зробити Білу Церкву по-справжньому європейським містом.» - зазначив міський голова.
Білоцерківські першокласники, замість щоденників та оцінок в рамках Нової української школи отримують похвальне слово та «сонечко». Зокрема, учні Білоцерківської школи № 15 розпочали навчальний рік із цікавих та активних завдань.
За словами вчительки навчальних класів Білоцерківської школи №15 Жанни Гріневич, увагу приділяють кожній дитині та чують її думку.
«Змінилася форма навчання, воно перетворилося на більш інтерактивне і проходить дуже часто в груповій формі. Діти в цій групі вчяться спілкуватися, вирішувати проблеми і домовлятися.» - зазначає Жанна Гріневич.
Перед впровадженням Нової української школи, усі вчителі Білої Церкви пройшли відповідне навчання та педагогіку. Складалося навчання з двох етапів: заочно-дистанційне та очне.
На облаштування класів згідно з вимогами Нової української школи, Біла Церква отримала субвенцію у розмірі 5 млн грн з державного бюджету. За словами начальника управління освіти та науки міської ради Юрія Федоровича Петрика, наразі існує проблема із забезпечення антискаліозними партами:
«Хоча тендерні процедури були проведені ще 27 червня, а договір підписаний таким чином, що школи на 1 вересня мали отримати парти, виробники фізично не встигають їх зробити» - відзначає Юрій Федорович.
Через збільшення кількості першокласників всім не вистачає конструкторів «Лего», якими повинен бути забезпечений кожен першокласник. За словами Юрія Федоровича, наразі ведуться діалоги з департаментом освіти, відбувається перерозподіл конструкторів між школами і класами, тому є сподівання, що «Лего» будуть забезпечені і класи, і персонально кожна дитина.
Читайте також: 13 шкіл Білої Церкви увійшли у першу сотню рейтингу шкіл Київщини.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!