Другого уїк-енду осені Біла Церква святкуватиме 986 річницю свого заснування. І поки детальний план заходів залишається загадкою, нашому місту вже є чим Вас здивувати. 9 вересня всі охочі можуть долучитися до дебютної велосотки «Білоцерківський стандарт». Це унікальний формат велозмагань, який перш за все передбачає популяризацію здорового способу життя та залучення до активного відпочинку якомога більшої кількості людей різного віку та фізичної підготовки.
100 кілометрів перемоги над собою!
Наразі в Україні існує лише два види заходів, які іменуються велосоткою. Один із них – перегони, де учасники змагають на найкращий результат і пріоритетними є швидкість та час, за який вдалося подолати дистанцію. Такий формат змагань функціонує вже в багатьох містах нашої країни, зокрема у Києві, Львові та Харкові. Але наставницею і, так би мовити, старшою сестрою «Білоцерківського стандарту» є Одеська велосотка, яка вже 36 років поспіль об’єднує професіоналів та аматорів велосипедного спорту. Її головна умова – кожен, хто проїжджає 100 кілометрів у фіксований ліміт часу вже не просто фінішував, а переміг. Це дає можливість учасникам із різним досвідом та транспортними засобами насолодитися дружньою атмосферою свята й забути про конкуренцію. Перший «БЦ стандарт» проходитиме за класичним сценарієм одеського велопробігу.
9 вересня о 10 годині всі учасники в режимі велопробіг вирушають до місця загального старту за 10 км від міста. Далі їх чекає маршрут мальовничими куточками Білоцерківського району. Все, що Вам потрібно – справний велосипед, шолом, увімкнений мобільний телефон та чудовий настрій, аби ця перемога стала по-справжньому незабутньою. Для гостей міста функціонуватиме бюджетний кемпінг в урочищі «Голендерня», а також проводитимуться екскурсії дендрологічним парком «Олександрія».
Загальна тривалість марафону 10 годин, такі часові рамки дозволять їхати помірно та спокійно, не хвилюватися про швидкість і не гнатися за рекордами. Організатори та спонсори приготували чимало сюрпризів для сміливців, які все ж зважаться прийняти цей виклик і перш за все довести собі, що вони зможуть! Засновник найбільшої в Україні аматорської велокоманди «In Velo Veritas», учасник понад десяти велосоток та бревету Олег Зіглін поділився кількома секретами: «Уже на першому контрольному пункті в селі Бикова Гребля велосипедистів пригощатимуть ексклюзивним напоєм – «БЦ Стандарт Форсаж». Його авторська рецептура розроблялася протягом року. Всі компоненти, які входять до складу, екологічно чисті та цілком натуральні. Крім того, у селі Пархомівка ми закликаємо всіх учасників зупинитися, аби послухати захопливу розповідь нашого відомого гостя про мозаїку Миколи Реріха на Покровській церкві. На фініші всіх, хто буде спроможний відповісти на тематичне запитання, чекатиме приємна нагорода. На цьому сюрпризи не закінчуються. На контрольному пункті в селі Озірна ми продовжимо дивувати учасників. Але поки не будемо розкривати всі карти. Одним словом, приємностей буде безліч».
Етикетка напою «Білоцерківський Стандарт Форсаж»
Зауважимо, щодо «Білоцерківського стандарту» залучені професійні фотографи, тому кожен учасник зможе отримати якісне фото як під час руху, так і зупинившись на фотозонах, одна із яких розташована на греблі поблизу водяного млина у селі Городище-Пустоварівське.
Усі велосипедисти будуть розділені по номінаціях. Серед них «Батьки і діти» та «Спортивна родина» - два покоління пліч-о-пліч долатиме 100-кілометрову дистанцію, адже якщо сімейні пари проводять дозвілля зі своїми дітьми – це і є справжнє виховання.
« Фініш Вадима Коточігова разом і з сином Андрієм Коточіговим »
Ще одна цікава номінація – «Романтична пара». Олег Зіглін зазначає: «Серед зареєстрованих учасників є кияни – чоловік і дружина, які їхатимуть на тандемі. Взагалі, до цієї категорії ми ставимося по-особливому, бо що може бути благородніше, ніж разом перетнути фініш і присвятити свій рекорд коханій людині? Взагалі, наша мета - відзначити переможців не за спортивним принципом, навпаки, нагородити найбільше коло учасників».
«Романтична пара»
Серед спонсорів «Білоцерківського стандарту» є й виробник новітніх безкамерних шин, який також підготував свій подарунок. Проте протягом всього марафону залишатиметься загадкою те, кому дістанеться цей вартісний приз.
Наголосимо, що в положеннях «Білоцерківського стандарту» немає поділу на групи в залежності від типів велосипедів. Адже практично весь маршрут – асфальтована дорога, лише останні кілометри від кар ’ єру до фінішу в урочищі «Голендерня» - грунтові, так званий стандарт, від якого і походить назва велосотки. На кінцевому пункті призначення всіх переможців чекатиме польова кухня та ще одна фотозона із великим годинником, де буде зафіксовано час, за який вони подолали велосипедний марафон. Всі вони отримають свої нагороди та ексклюзивну медаль із логотипом козака. Її ескіз розроблявся народним художником, а робота виконана українськими майстрами.
Тому, якщо Ви ще не визначилися, як краще відсвяткувати День міста – не зволікайте і долучайтеся до активних та дієвих, адже подія вже не за горами!