З 1 липня в Україні почнуть заокруглювати суми при готівкових розрахунках. Це пов’язане з припиненням карбування монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок.
Як повідомляє прес-служба Національного банку України, у випадку відсутності монет у продавця та покупця товарів, дозволяється округлити суму до сплати до числа, кратного 10.
Так, наприклад, у випадку, коли сума до сплати складає 12,88 гривень , то у разі відсутності як у продавця, так і покупця дрібних монет, суму округлюватимуть до 12,90 гривень.
Крім того, повідомляються правила заокруглення сум у чеках:
- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;
- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.
Нагадаємо, що з 1 липня в Україні припинять карбувати монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок , проте з обігу їх не виводитимуть. Розраховуватися цими монетами можна буде й надалі.
Заокруглення здійснюватимуть лише у разі відсутності цих монет у продавця та покупця і лише при розрахунках готівкою.
«У свою чергу підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках загальні суми до заокруглення та після заокруглення» — зазначають в НБУ.
Крім того, НБУ наголосили, що заокруглення сум у чеках не може бути знижкою або надбавкою та не можевикористовуватись як реклама або інший вид стимулювання продажів товарів та послуг.
Відзначимо, що запровадження нових правил заокруглення дозволить економити бюджету до 90 мільйонів гривень нарік на карбуванні монет дрібних номіналів.
Читайте також: "Укравтодор" підписав меморандум щодо будівництва платної автомобільної дороги Київ - Біла Церква.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook!