Тарас Поздній, який піднявся на Еверест, отримав Відзнаку міського голови

Вчора, 5 червня в Білій Церкві відбулася прес-конференція з білоцерківським альпіністом Тарасом Позднім, який піднявся на найвищу вершину світу – Еверест висотою 8848 м.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради, перед початком прес-конференції міський голова Геннадій Дикий привітав Тараса та вручив нагрудний знак «Відзнака міського голови». Натомість альпініст передав міському голові прапор Білої Церкви, який побував на вершині світу.

Як розповів Тарас Поздній, сходити на гори він почав ще в 9 років, тоді альпінізм був захопленням його батьків.

« Уперше взяли мене і сестру, якій на той момент було 7 років, до Карпат. Після того кожного року ми здійснювали по 3-4 походи. Спочатку мені це все не дуже подобалося, адже інші діти, наприклад, грали в футбол, а я мав нести дуже важкий рюкзак, потерпати від несприятливої погоди, інших неприємних несподіванок, які траплялися в походах, тому спочатку намагався всіляко відмовитися від таких мандрівок. Але не вийшло – батьки все одно мене брали в походи. Згодом зрозумів, що весь сенс походів – саме в складнощах, виході із зони комфорту. Якщо похід пройшов легко, гладко, то він стирається з пам’яті. У 2008 році перший раз пішов до Кавказу, у 2012 – піднявся на Ельбрус. Власне, це була моя перша висока гора – недосяжна, немов політ у космос. Потім протягом двох років була перерва. Я заснував клуб туристів «Кулуар», ми водимо людей у походи у різні країни світу – Ісландія, Норвегія, Непал, Туреччина, Грузія і т.д. У 2014-2015 рр. сам водив людей ролі гіда, і для власних програм часу не лишалося. Проте пізніше ми знайшли гідів, і це дало мені більше вільного часу, і я зміг ходити туди, куди було цікаво самому. Восени 2016 року ми здійснили сходження на гору Кіліманджаро – найвищу вершину Африки (5895 м). Такої мети, як підкорити Еверест, на той час ще не було. Сходження на вісім тисяч метрів було чимось недосяжним, але я наближався до нього крок за кроком, долаючи дедалі вищі і вищі вершини.» - розповів Тарас.

Під час сходження найбільшою складністю для Тараса була висота:

«Найбільша складність – це висота гори, яку неможливо порівнювати з висотою інших гір-восьмитисячників. Організм на таких висот починає помирати, і щоб підготуватися до такої висоти, потрібен час. Експедиція тривала приблизно 45 днів, і основний час пішов саме на акліматизацію, що досягалося поступовим сходженням з кількаденним відпочинком у таборах, які розташовані на різних висотах.» - поділився Тарас.

Нагадаємо, що 14 травня українська експедиція на Еверест і Лхоцзе в складі Тараса Позднього, Романа Городечна і Дмитра Семеренко, піднялася на Еверест.Там керівник клубу туристів «Кулуар», лідер експедиції і кріптоентузіаст залишив гаманець Ledger з ASKT токенами на суму 50 000 доларів. Вони чекають сміливця, який їх забере. За свій вчинок Тарас потрапив до національного реєстру рекордів.

Читайте також: Сергій Бабкін завітав у гості до переможниці Голосу країни-8 Олени Луценко.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе Біла Церква, – підписуйтесь на канал 04563.com.ua у Telegram та Facebook