З настанням тепла в Білій Церкві на 30% збільшилась кількість харчових отруєнь

З приходом теплої пори року збільшується кількість інфекційних кишкових захворювань та харчових отруєнь. Так, у Білій Церкві в квітні було зареєстровано 106 захворювань на гастроентероколіти, із них 77 у дітей. У березні, для порівняння, таких випадків було зареєстровано 75.

Як повідомляє Білоцерківський відділ Лабораторних досліджень, в більшості випадків захворювань причиною стали кулінарні вироби з м’яса, молочні продукти при порушенні умов їх зберігання та реалізації в домашніх умовах.

Збільшення кількості кишкових захворювань в літній період пов’язане з високою температурою повітря, коли мікроорганізми дуже швидко розмножуються особливо в швидкопсуючих харчових продуктах – готових кулінарних виробах, салатах, кремових тістечках. Полежавши при високій температурі без холодильника 2-3 години, такі продукти можуть без зміни зовнішніх ознак стати причиною отруєння. Крім того, ризики харчових отруєнь збільшуються під час відпочинку на природі у непристосованих місцях.

Для того, щоб запобігти харчові отруєння в літній період лікар з гігієни харчування міського відділу лабораторних досліджень Качалаба П.А. радить дотримуватись наступних правил:

  • не вживати харчові продукти, які зберігались з порушенням температурних режимів, незважаючи навіть на відсутність органолептичних змін;
  • не вживати харчові продукти навіть при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності (псування частини продукту, зміна кольору, консистенції, запаху);
  • не допускати споживання продуктів та напоїв з простроченим терміном реалізації або, які зберігались більше доби у відкритій упаковці;
  • приготовлені кулінарні страви при повторному споживанні обов’язково піддавати повторній термічній обробці;
  • не споживати в’ялену, солену, копчену рибу домашнього виготовлення куплену на стихійних ринках.

Крім того, під час покупки продуктів в торгівельних закладах необхідно звертати увагу на умови реалізації, чи реалізуються продукти, які швидко псуються з холодильного обладнання при температурі до +60С. Уникайте споживання харчових продуктів особливо кулінарних виробів (шаурми, фаст-фудів) в непристосованих кіосках, літніх палатках, які не забезпечені умовами для миття інвентаря, безпечної реалізації кулінарних виробів з холодильними засобами.

Лікарі радять відмовиись від приготування в спекотний період особливо швидкопсувних страв: холодців, паштетів, заливного, олів’є, вінегретів тощо.

Виконання цих простих правил допоможе попередити виникнення кишкових захворювань та харчових отруєнь. Будьте здорові!

Читайте також: У Білій Церкві пожежники разом з поліцейськими врятували жінку.