Вчора, 22 лютого в Білій Церкві у приміщенні Білоцерківського медичного коледжу відбулася презентація 2-го тому «Книги пам`яті військовослужбовців, які загинули захищаючи територіальну цілісність та недоторканість України». Книга вийшла наприкінці 2017 року до Дня Збройних сил України.
На презентацію книги зібралися рідні й близькі загиблих воїнів, учасники бойових дій, військові, учні медичного коледжу, волонтери «Книги пам’яті», інші причетні до видання, представники громадськості, ЗМІ та інші.
У другий том увійшли стислі біографії та фото близько 860 офіцерів, солдатів та сержантів — уродженців або мешканців Автономної Республіки Крим, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської областей та міста Київ, які загинули в період з березня 2014 по 31 жовтня 2017 року. Серед них і бійці, які воювали у складі 72-ї ОМБр.
У Білій Церкві презентували другий том "Книги пам’яті" загиблих в АТО військовослужбовців
Матеріали книги були підготовлені на основі матеріалів сайту "Книга пам’яті полеглих за Україну" за кошти Міністерства оборони. Над проектом працювала творча команда НВІМУ та інтернет-проекту "Книга пам`ятіполеглих за Україну". Тираж книги 1 тисяча примірників, 900 сімей загиблих військовослужбовців отримають книгу безкоштовно.
У Білій Церкві родинам полеглих Героїв вручили книгу Пам’яті, пам’ятні монети номіналом 10 гривень та диски «Пісні війни». 34 військовослужбовця з Білоцерківської землі не повернулися у свої родини живими:
- Багнюк Олександр Олександрович
- Воробйов Владислав Валентинович
- Григор Руслан Петрович
- Шкурко Олександр Вікторович
- Павлюк Ярослав Володимирович
- Макаров Владислав Романович
- Сарнавський Євгеній Вікторович
- Павлуша Сергій Валерійович
- Томошук Олег Володимирович
- Сломчинський Максим Олегович
- Щербань Михайло Іванович
- Авраменко Андрій Миколайович
- Нехай Олександр Володимирович
- Павлюк Ярослав Ярославович
- Бачинський Олександр Сергійович
- Попов Андрій Миколайович
- Чоп Сергій Миколайович
- Козак Володимир Миколайович
- Гаврилюк Андрій Петрович
- Зінич Ігор Вікторович
- Савуляк Володимир Іванович
- Чумак Дмитро Сергійович
- ШайдюкВіталій Вікторович
- Стрельчук Олександр Анатолійович
- Чмелівського Віталія Володимировича
- Стадник Микола Степанович
- Гура Дмитро Іванович
- Балишов Андрій Геннадійович
- Шикера Олександр Григорович
- Бондаренко Володимир Олександрович
- Павленко Дмитро Петрович
- Півень Роман Віталійович
- Рачинський Олександр Васильович
Під час заходу згадували імена полеглих Героїв, їх життєвий шлях та обставини загибелі.
Радник міського голови Антонюк Микола Анатолійович уклонився родинам загиблих воїнів і висловив слова співчуття.
«Своїм завданням вбачаю донести до всіх людей, які мають можливість жити, працювати, водити своїх дітей до школи чи дитячого садка розуміння того, що сьогодні все це можливе тільки завдяки хлопцям, які чотири роки тому зупинили ворога на сході України – на жаль, ціною власного життя. Чим краще люди зрозуміють це тут, у мирних умовах, тим більше цінуватимуть своє власне життя та життя своїх рідних. Обов’язок всіх живих – зробити все можливе, аби ніхто не був забутий та непомічений», - сказав Микола Антонюк.
Першу книгу Пам’яті вручили сім’ї загиблого військовослужбовця – старшини Воробйова Владислава Валентиновича, який служив у 72-й ОМБр ім. Чорних Запорожців.
За словами Голови правління Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель», волонтера Національного історичного музею України «Евакуація-200», засновника проекту «Блокпост пам’яті» Павла Нетьосова, у подальшому планується вихід третього та четвертого томів цього видання у які будуть вносити інформацію про не бойові втрати, коли військовослужбовці загинули у мирних умовах.
У цей день, у приміщенні Білоцерківського медичного коледжу також було організовано виставку пам`яті військовослужбовців, які загинули у зоні АТО. За словами директора Білоцерківського медичного коледжу Володимира Фугаля, "близько 20 випускників коледжу пройшли ад цієї війни".