У с. Фурси новообраний секретар-заступник голови сільської ради Трофименко Наталья вже тиждень ходить на роботу без підпису голови Фурсівської сільської ради Фурсенка М. І. через те, що він не виконує свої повноваження.
Сільському голові закони не писані
15 листопада 2017 року на установчій сесії депутати Фурсівської сільської ради обрали склад та голови постійних комісій, регламент ради і тд., 12 грудня 2017 року, на другій сесії, затвердили двох заступників.
Як розповів кореспонденту білоцерківського сайту депутат Фурсівської сільської ради Потапенко Сергій Анатолійович, відповідно до ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , особа, яка призначається в органи місцевого самоврядування, повинна бути попередньо обговорена постійними комісіями. Тому, на посаду заступника голови сільської ради, крім Степаненко Юрія Анатолійовича, було висунуто Трофименко Наталью Володимирівну. Наталія має досвід роботи та належну освіту.
“На засіданні постійної комісії ми розглянули її кандидатуру, на що отримали позитивний висновок комісії і рекомендували сесії затвердити її на посаді заступника. Так само і бюджетна комісія її розглянула та дала такий самий висновок, що вона відповідає вимогам”. На сесії ради було надано письмові рекомендації та проект-рішення, як цього вимагає закон та регламент ради. Всі вимоги були дотримані та питання внесено до порядку денного та розглянуто.” - інформує Сергій Анатолійович.
На першій сесії питання про заступника набрало 20 голосів, а це - більше ніж ⅔ голосів від загального складу Фурсівської сільської ради. Микола Іванович намагався заблокувати це, він хотів запропонувати кандидатуру від себе, але йому зауважили, що закон вимагає попереднього розгляду кожної кандидатури і не можна, не обговоривши це, попередньо внести на сесію навіть кандидатуру заступника. Фурсенко Микола наголошував на тому, що це його переважне право на подання заступників, тому що він - сільський голова. Але в законі цього немає. Він має право на подання секретаря виконкому, право на затвердження персонального складу виконкому і кількісного, а на заступників - не має. В Законі України про місцеве самоврядування в статті 10 написано, що прийняття на посаду заступників сільського голови з питань діяльності виконавчих органів здійснюється шляхом затвердження відповідної ради, як і було зроблено.
Микола Іванович не підписав рішення про затвердження Трофименко Наталії на посаді заступника Фурсівського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та виніс розпорядження про зупинку цього рішення, аргументуючи це тим, що він має право накласти вето. Але своє право подання про персональний склад він використав, підписавши рішення про утворення виконавчого комітету Фурсівської сільської ради та затвердження його персонального складу, де в списку була Наталія Володимирівна із зазначенням - заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.
Відповідно до закону (ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), коли сільський голова виносить розпорядження про зупинку рішення , протягом двох тижнів повинна рада зібратися і підтримати своє рішення двома третинами голосів (не менше) від загального складу.
Депутати зібралися, і зібрали знову 20 голосів (всього 26 депутатів). Тобто, рішення набуло чинності. Але будь-яке рішення має форму, а формою рішення є текстуальне вираження на папері. Саме в цьому рішенні реквізитом є підпис сільського голови. Згідно статті 42 Закону Про місцеве самоврядування в Україні - це його повноваження підписувати рішення ради та виконкому. Але він не підписав це рішення.
Трофименко Наталья Володимирівна приходила кожен день на роботу, в п’ятницю вона написала заяву, щоб її допустили до роботи на посаду секретаря-заступника голови Фурсівської сільської ради. До заяви вона додала всі необхідні документи, але відповіді від голови Фурсенка вона не отримала.
Тобто, Микола Іванович використав своє право на вето, але коли в другий раз рада приймає рішення, то підписати його - це вже виконання повноважень сільського голови.
“Повноваження - це не право і не обов’язок, - це виконання до дії. Посадова особа не має права вибирати. Тобто, повноваження - це обов’язково виконання. І тому, коли він не підписує це рішення, - він не виконує своє повноваження. “ - наголошує Потапенко Сергій.
У зв’язку з цим, з посиланням на статтю 15 Закону України про місцеве самоврядування про Право депутата місцевої ради вимагати усунення порушення законності, депутати відіслали листа Миколі Івановичу, щоб він виконав свої повноваження. Ознайомитись зі змістом листа ви можете за посиланням.
Крім цього, як зазначив депутат Фурсівської сільської ради, член земельної комісії Шаравара Сергій, вчора у Фурсах відбулося засідання виконкому. Дивно те, що засідання не було заплановане заздалегідь, а почалося через 40 хвилин після його скликання. Звичайно, всі депутати, які входять до виконавчого комітету з’явитися не змогли. Але замість них, були присутні неповноваженні особи, які не входять до складу виконкому.
Складається таке враження, начебто, Фурсенко Микола Іванович створює свої правила та не виконує свої прямі повноваження, аргументуючи це тим, що він - сільський голова та має право вирішувати, хто буде присутнім на виконкомі, та хто буде його заступником. Якщо і надалі триватиме така ситуація і він не підпише вимогу про усунення законності, то депутати вимушені будуть звернутися до правоохоронних органів щодо неправомірних дій сільського голови Фурсівської ради та їх виконання.