"Баба Пріся" - заслужена вистава Саксаганців з феноменальним успіхом в Україні

Вчора, у залі театру ім. Саксаганського, глядачі не просто подивилися виставу “Бабу Пріся” П. Ар'є (режисер-постановник Анатолій Зеленчук) , але і стали свідками святкової події, – мистецька еліта Київської області привітала акторів вистави з феноменальним успіхом на ХІIІ-му Міжнародному театральному фестивалі жіночої творчості імені Марії Заньковецької. Цей фестиваль проходив з 27 жовтня по 6 листопада у Ніжині. Артистка драми, Олена Калініченко, яка перемогла у номінації "Краща жіноча роль другого плану", приймала особливі вітання від творчої еліти Київщини та високоповажних гостей.

У цей вечір під гучні овації глядачів Національна спілка театральних діячів України поповнилася новими членами, які в урочистій атмосфері отримали посвідчення. Для кожного театрала - бути членом НСТДУ - це велика пошана і гордість! Це - визнання та подяка за талант, щоденну нелегку роботу та внесок у розвиток театрального мистецтва в Україні.

Як завжди, у залі - повний аншлаг, глядачі з захопленням дивляться виставу. Оригінальна та емоційна вистава, у якій яскраво виражається трагедія відносин батьків з дітьми, сімейних непорозумінь, а також сильну любов та відданість до рідного краю. “Баба Пріся” розкриває ті проблеми, які на сьогодні стосуються багатьох сімей, - це зловживання алкоголем, безгрошів’я, прагнення до кращого життя, відношення людей до тих, хто опинився у скруті, зазнав біди, вижив після аваріі на Чорнобилі. Режисер, не соромлячись, показав у п'єсі, що ті, хто колись були бандитами, - тепер стали високоповажними особистостями, - це залишається актуально донині. Для когось закрита зона - це трагедія, а для інших - просто зона розваг та безкарність.

Баба Пріся - вольова жінка, приклад справжньої мами та бабусі. Помста, любов, відьомство, мужність та жіночність - усі ці риси притаманні головній героїні. Неможливо не поважати те, що ця жінка зробила задля онука та задля справедливості. Містичність та буденність, любов та помста, чудова гра акторів, - все це гармонійно поєднувалося у виставі. Героїня війни, баба Пріся, виховує силу духу та рішучості, а головне - відповідальності, незалежно від того, якого віку твоя дитина. Адже, щоб врятувати життя своєму сину, мати повинна бути готова на все, навіть убити, або, якщо буде потрібно, померти самій. Партизанка баба Пріся, домагаючись справедливості, не тільки помстилася за свого онука, але й зробила все, що було в її силах - можливе і неможливе, щоб врятувати Вовчика - в ній була сила за двох - за неї і за її дочку. Не дивлячись на всі зусилля, смерть виявилася сильнішою.

Закінчення п'єси запам'ятається надовго - від долі не втечеш, як і від смерті. Посмішка на лицях, сльози на душі, завіса, гучні овації… Вистава захоплює дух та переповнює глядача емоціями.

Подивившись виставу “Баба Пріся”, хочеться жити, дарити любов та цінувати близьких та рідних.

Варто зазначити, що Артистів театру ім. Саксаганського відзначили на Міжнародному фестивалі  у м. Ніжин.

Отримайте компенсацію витрат на облаштування комфортного робочого місця для фахівця з інвалідністю – швидко та без бюрократичної волокити!
12:46, Вчора
Товарообіг у зоні діяльності Київської митниці у 2024 році досяг $26,7 млрд, що на $3,5 млрд більше, ніж у 2023 році ($23,22 млрд).
11:07, Вчора