Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що для розвитку регіональних аеропортів дуже важливо залучати туди бюджетні авіакомпанії. При цьому, у презентації "Авіаційна транспортна стратегія України до 2030 року", що розміщена на сайті Міністерства інфраструктури, відзначають, що необхідно розвивати аеродроми Біла Церква, Гостомель, Житомир і Ніжин для лоукост-перевезень пасажирів до Києва і прилеглі населені пункти.
Про це повідомляє профільне видання «Центр транспортних стратегій».
Вчора, 7 листопада під час наради в МІУ з представниками органів місцевої влади та керівниками аеропортів, міністр інфраструктури Володимир Омелян ще раз наголосив на розвитку лоукостів:
"Розширення сегмента доступних авіаперевезень є запорукою розвитку авіаційної галузі. Лоукости або авіакомпанії, які готові працювати в низькому ціновому сегменті, - ключові фактори, які будуть стимулювати розвиток регіональних аеропортів, а також супутньої транспортної інфраструктури в Україні. Лоукости - це не трагедія для аеропорту, а шанс наростити обсяги перевезень, збільшити надходження від неавіаційної діяльності, поліпшити туристичну привабливість регіону і, як наслідок, стимулювати його економіч дещо розвиток " – сказав Володимир Омелян.
Міністерство інфраструктури запропонувало створити в Білій Церкві та Ніжині аеропорти для лоукостерів
Також, міністр відзначив, що розвиток місцевих аеропортів буде відбуватися за державної підтримки - уряд вже прийняв рішення про виділення коштів на ремонт ЗПС аеропортів в Чернівцях, Одесі та Вінниці.
Нагадаємо, що 4 жовтня в Білоцерківській міській раді відбулась презентація першого етапу розробки Стратегії розвитку Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу. На сьогодні багато авіаперевізників потребують розвитку саме регіональної авіації, а Біла Церква має не тільки всі можливості, а й перспективи стати наступним авіаційним об’єктом, який зможе побачити міжнародний авіаринок.
Якщо на території підприємства відкриється пункт пропуску через державний кордон, за цим підуть інвестиції в технічне оснащення аеродрому, а саме в установку світлотехнічного обладнання на смузі. Вартість робіт оцінюється як мінімум в 3 млн гривень. Далі необхідно буде отримати статус аеропорту другого класу, щоб можна було приймати і пасажирів, і вантажі.
Читайте також: "Turkmenistan Airlines" відновила польоти на аеродром "Біла Церква".