Видалення фурункулів - 7000 грн., діагностика серця - 65 тисяч. Скільки будуть коштувати медичні послуги після реформи

Сьогодні, 19 жовтня Верховна Рада України в другому читанні прийняла медичну реформу в Україні. За законопроект №6327 проголосувало 240 депутатів.

Про це повідомляє сайт "Ukr.media".

Згідно з реформою, тепер гроші із державного бюджету будуть закріплені не за лікарнями, а за пацієнтами. Кожен сімейний лікар буде отримувати за одного пацієнта певну суму грошей, в котру буде закладена не лише його зарплата, але й витрати на медичний заклад.

Головною зміною, яку обіцяє медична реформа, стане фактичне зникнення гарантованої Конституцією безкоштовної медицини. Реформа передбачає поділ медичних послуги на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою (так звана спільна оплата) і платні.

Безкоштовними залишаться послуги екстреної, первинної та паліативної допомоги. Також не потрібно буде оплачувати лікування дітей до 16 років, термінову хірургію та медичну реабілітацію.

Для ветеранів зони АТО додатково безкоштовно буде здійснюватися лікування бойових поранень.

Кожного року Національна служба здоров’я буде прописувати пакет безкоштовних послуг, який буде затверджувати Кабінет міністрів.

Пологи і апендицит - по спільній оплаті

Спільна оплата передбачає, що частину вартості лікування оплачує держава, іншу частину – пацієнт. Ветерани АТО не будуть брати участі у спільній оплаті, всі додаткові послуги буде оплачувати за них держава.

Платними будуть ті медичні послуги, які не будуть покриватися державою і входити в гарантований пакет. За словами члена Комітету з питань охорони здоров'я Тетяни Бахтєєвої, на спільну оплату буде винесено так званий "другий рівень" послуг - це огляди, операції (наприклад, видалення апендициту), пологи.

Що стосується допомоги при вагітності та пологів, то, в результаті, була затверджена така концепція: неускладнену вагітність буде безкоштовно спостерігати сімейний лікар. У разі ускладнень вузькоспеціалізована медична допомога гінеколога буде надаватися за принципом співоплати. Лікар поставить діагноз і запропонує список лікування безкоштовно, але заплатити доведеться за медпрепарати, постановку крапельниць, якщо вони будуть потрібні, і інше.

Те ж саме стосується і пологів. Самі пологи, якщо вони будуть протікати без ускладнень, будуть безкоштовними, але всі додаткові послуги - ліки, кесарів розтин, палату - уже повинна буде оплатити сама породілля. Як і приїхати в пологовий будинок самостійно.

Повністю за гроші

Повністю оплачуваною стане вузькопрофільна медицина: травматологія, кардіохірургія, нейрохірургія та інше.

За словами Ольги Богомолець, за попередніми розрахунками, клініки вже надали розцінки, за якими вони готові надавати медичні послуги для третьої категорії (тобто, платні послуги).

"Міністерство охорони здоров'я не затвердив модель розрахунку собівартості медичної допомоги з однієї причини - щоб люди не побачили реальних цін. Я бачила ці ціни, вони жахливі, вони непідйомні для людей. Тобто операція на серці, операція по заміні суглоба - це сотні тисяч гривень. після ознайомлення з цінами ви зрозумієте, чому МОЗ досі офіційно не затвердив модель розрахунку медичної послуги, не оприлюднив ціни на медичні послуги і не надав перелік того, за що після "реформи" держава вже платити не буде ... ", - сказала Богомолець.

Так, наприклад, за діагностику порушення ритму серця у дитини необхідно буде заплатити близько 65 тис. грн. За репротезування двох клапанів серця - майже 190 тисяч гривень, аневризму серця - майже 154 тис гривень, шунтування аорти - 130 тисяч гривень.

Скількі будут коштуваті медичні послуги после реформи

Найдешевше в цьому списку - видалення фурункулів (7000 гривень).

Скількі будут коштуваті медичні послуги после реформи

Операція з видалення каміння в жовчному міхурі буде коштувати від 34 до 51 тисячі гривень. Лікування гострого панкреатиту - майже 72 тисячі.

Скількі будут коштуваті медичні послуги после реформи

Також, згідно з медичною реформою в Україні запрацює міжнародна практика та європейські протоколи лікування. Відповідно до них, будуть регулюватись методи лікування та ліки, які виписує лікар. Так, якщо сьогодні при захворюванні на пневмонію пацієнта кладуть у лікарню, то за новими європейськими протоколами, лікар просто приїде додому до пацієнта та пропише два препарати – антибіотики та жарознижувальні.

Раніше повідомлялося, що в Білоцерківській лікарні №2 відкрили другий інсультний блок.