Яким був перший герб Білої Церкви – достеменно не відомо.
Після нападів та знищення міста татарами або половцями, люд не одразу повертався до міста, а тільки з роками. Ось тому, можливо, за часів Київських князів і не зберіглась інформація про геральдику Юр’єва того часу. А надалі, враховуючи кількість переходу нашого міста під різні держави, вражає, але не є винятком для того часу. Рахуйте самі:
- З 1363 року по 1569 входить до Великого Литовського Князівства,
- З 1569 року переходить під Польську владу,
- З 1660 року місто належить до Польщі та Російської імперії
- З 1793 року остаточно входить до складу Російської імперії.
Тому і не дивно, що більшість геральдичних символів міста загубились. Але достеменно відомо, що під час надання Білій Церкві (з 1555 року - це офіційна та остаточна назва міста) Магдебурзького права королем Сігізмундом ІІІ, з 1620 року офіційний герб затверджується як: лук із натягнутою тятивою, а на ньому три стріли.
Потім був 1774 рік, - місто переходить у володіння Браницьких, та з того моменту всі геральдичні символи змінюються на родовий герб Браницьких «Корчак»: в червоному полі три срібних балки, що не доходять до краю щита, до того ж,- кожна наступна (нижча) балка коротша за попередню, клейнод — над верхом зі шляхетською короною в золотій чаші - половина срібного пса.
Після революції, 1917 року, вся геральдика Браницьких відміняється і лише аж у 1982, рішенням Білоцерківського міськвиконкому, затверджено новий герб: проект якого виконав художник В. О. Люлька (щит перетятий, у верхньому червоному полі лук із одною стрілою і дата «1032», у нижньому синьому полі — колонада «Луна», пшеничний колосок, півшестерні та половина автомобільної шини).
Чому саме такі символи були на гербові, пояснювати не обов’язково, але цікаво, що перший варіант герба був з трьома стрілами, можливо на той час комусь три стріли нагадали інший символ України, і було вирішено замінити на одну стрілу.
Теперішній герб Білої Церкви був затверджений у 1998 році, на позачерговій сесії Білоцерківської міської ради, від 3 жовтня. Ще є один цікавий факт: більшість гербів міст сучасної України мають схожі символи та кольори.
Тема геральдики актуальна, як ніколи: з 6 по 10 вересня , проходило онлайн голосування за бренд міста, де було представлено 31 конкурсну робіт на розсуд містян. Тому сайт 04563 вирішив нагадати історію герба міста, а, знаючи, яким він був, вам легше буде обрати яким він стане. Більшість про конкурс та роботи за посиланням: Голосування за роботи, подані на конкурс по розробці бренду міста Біла Церква.