Події фільму відбуваються всередині смартфона. Ідеальним мультфільм є для дітей молодшого і середнього шкільного віку – адже в них є повне поняття про смартфон, його програмне «начиння». Сайт міста Білої Церкви пропонує ознайомитися з жителями Смсковілля ближче.
Людство цілком і повністю вступило в цифрову еру технологій, де його ритм задають смартфони і не тільки – цілий набір гаджетів, без яких ми навіть не уявляємо ні поняття «спілкування», ні життя взагалі. «Розумні речі» вже стали героями масової культури, головним чином у фантастичному і пригодницько-авантюрному кіно. Проте в контексті анімації тематика наших цифрових супутників залишалась справжнім неораним полем, творці мультфільму «Емоджі Муві» – вирішили протоптати першу стежку. Задум його виник ще у 2015 році. Режисер Ентоні Леондіс («Ліло і Стіч 2: Велика проблема Стіча») вивів на екрани своє дітище тільки зараз, разом Еріком Сігелом і Майком Уайтом.
Життя міста сонячного і безтурботного Смсковілля тече в пасторальному ключі – самі різноманітні емоджі (що є частиною програми СМС смартфону хлопчика Алекса) ходять на роботу, яких скануванням відправляють у повідомлення, проте ніхто з них не може змінити своє обличчя… І ось на роботу виходить молодий і амбіційний емоджі Генек, що може міняти свою форму – і ця здатність саме стає причиною збою відправлень… Над Смсковіллем згущаються хмари.
Анімація претендує майже на енциклопедичний підхід до базового поняття архітектури смартфону – і робить це у максимально простій манері. Сюжет цільний, в ньому автори не обійшли і базового набору додатків, як наприклад Instagram, і питання піратських програм, і хакерства – причому останній момент виглядає тут в позитивному ключі – оскільки помічниця друзів – юна програма Хакерка. В контексті останньої підіймається філософське поняття – можливості життя поза якимось замкненим світом і намагання побачити це – як, наприклад, у сховище Cloud (Хмара), яке буде існувати довго – як вічність.
Можна відзначити розвиток від простого, майже примітивного початку, до глибокого розвитку і опрацювання теми – в якому є місце і драмі, і пустощам, і ліриці, і іскрометному гумору.
Графіка фільму повністю відображає у своїй непоганій анімації схематичність світу додатків, а також намагається візуалізувати базові поняття, як наприклад, «троянський кінь» або «файрволл». Дорослим теж буде цікаво. Змінюючи або перепрограмовучи смартфон, ми часто розпочинаємо життя спочатку.
Дивись трейлер фільму "Емоджі муві":