Про що говорять твої харчові пристрасті

Ти помічаєш, що часом нестримно тягне на кисленьке або хочеться з'їсти  хліба, наприклад? Очевидно, твій організм потребує мікроелементів, вітамінів або речовину, що він вже отримував з певного продукту і запам'ятав джерело. Що ж, можна спробувати перебудувати його і взяти необхідне з більш корисних продуктів.

Хочеться ковбаси?

Швидше за все жирів в твоєму організмі замало. Просто з'їж корисну рибу або авокадо. Так ти заповниш їх недолік без ризику для свого здоров'я.

Хочеться солоного?

Якщо тягне на солоненьке, то в твоєму організмі підвищилися обмінні процеси, що часто відбувається під час вагітності, при захворюваннях щитовидної залози, при обтяжливих фізичних навантаженнях, зневодненні (сіль затримує рідину). Щоб не перестаратися з солоними продуктами, пий багато води - вона запустить кишечник - і відпочинь.

Хочеться солодкого?

При порушеннях вуглеводного обміну моторошно хочеться здобних булочок і тортиків із заварним кремом. Часто при дієтах з обмеженим вживанням вуглеводів на солодке зриваються швидко, так як цукор - це швидкі вуглеводи, здатні підвищити інсулін моментально. Слід повернути повільні вуглеводи - каші, макарони або підкріпитися фруктами, медом, сухофруктами. Гостре бажання солодкого дріжджового тіста може свідчити про глистової інвазії.

Хочеться кислого?

Бажання кислого може бути пов'язано з порушеннями кислотності шлунка, ферментною недостатністю, тому потрібно перевіритися у лікаря-гастроентеролога. При падінні імунітету також особливо хочеться лимонів, так як вони є незамінним джерелом вітаміну С. Задовольняти таку потребу потрібно обов'язково. Багато вітаміну С також містить квашена капуста і волоські горіхи.

Хочеться гострого?

Бажання постійно додавати у їжу щось гостре говорить про підвищення  холестерину в крові. А так як гостре стимулює травлення, то така тяга цілком з'ясовна. Якщо у тебе немає хвороб шлунково-кишкового тракту і гостра їжа не викликає болю, то самостійно регулюй кількість гострих приправ в своєму меню. Бажання з'їсти гостре також може говорити про наявність глистів.

Хочеться шоколаду?

Шоколад містить більше 400 різних корисних речовин. Правда, це стосується тільки чорного шоколаду, молочний менш корисний. В основному, за допомогою цих ласощів організм поповнює запаси магнію під час стресу і поганого настрою. Щоб підвищити магній, заміни калорійний шоколад на незбиране зерно, висівки, фрукти, овочі, зелень, горіхи або насіння. А ось перевищувати норму шоколаду в день - 20 грам - не рекомендується.

Хочеться бананів?

Банани - джерело калію, і саме його зараз не вистачає твоєму організму. Найчастіше дефіцит калію є наслідком захворювань серцево-судинної системи. Калорійний банан можна замінити менш калорійною картоплею, а також бобовими, зеленими овочами, морквою, горіхами і сухофруктами.

Хочеться вершкового масла?

Непереборне бажання з'їсти вершкового масла спостерігається в зимовий період при нестачі вітаміну D. Нічого страшного в цьому немає, тільки зверни увагу на якість продукту - масло не повинно містити домішок шкідливих жирів і штучних добавок. Замінити вершкове масло можна  перепелиними яйцями - їж їх в холодну пору року частіше.

Хочеться морепродуктів

Морепродукти є джерелом йоду, і при його нестачі ми звертаємо увагу на дари моря. Йоду також багато в волоському горісі, хурмі. Звичка їсти рибу з овочевим гарніром, в якому є капуста, може принести нульовий результат, адже йод погано засвоюється з хрестоцвітими овочами.

Читайте інші новини на нашому сайті.