Молодіжні громадські організації в сучасному світі стали майже єдиним посередником між державою та молоддю. Саме вони створюють умови та гарантії для реалізації творчого потенціалу молоді, як у її власних інтересах, так і в інтересах усього суспільства.
Білоцерківський відділ у справах сім’ї та молоді вже 15 років поспіль проводить міський конкурс програм і проектів дитячих та молодіжних громадських організацій.
Вже другий рік конкурс отримує фінансування у розмірі 110 тисяч гривень з міського бюджету. Виділені кошти допоможуть реалізувати 10 проектів молодіжних та дитячих громадських організацій на принципах «соціального замовлення».
Зокрема, в рамках конкурсу, з 29 червня по 4 липня команда юних навігаторів Білоцерківського січового куреня імені Богдана Хмельницького, під керівництвом Пантюшенко В.М., провела водний похід. Маршрут походу пролягав через с.м.т. Володарка – с. Березна – с. Щербаки – с .Фесюри – с. Пилипча – с. Глибічка – м. Біла Церква.
15 дітей, які взяли участь у поході, пройшли загалом 45 кілометрів по річці на 2-х катамаранах і 3-х байдарках.
Похід відбувався під українськими прапорами (державний – синьо-жовтий, бойовий – червоно-чорний і козацький – малиновий), які майоріли над двома катамаранами та байдаркою.
Учасники походу познайомились з Церквою Різдва Пресвятої Богородиці в селі Березна Володарського району, спорудженою ще в 1877 році. В селі Щербаки Білоцерківського району учасники походу почули цікаву розповідь про місцевий комплекс водяних млинів, споруджених в 1910 році, які збереглися до цього дня. Місцевий пенсіонер Іван Савович Сосюк взяв комплекс в оренду на 25 років та влаштував в ній гідроелектростанцію для потреб рідного села.
Але без труднощів не обійшлося – після села Щербаки річка Рось стала дуже мілкою, тому катамарани та байдарки волочили по дну річки декілька кілометрів. Коли учасники допливли до села Фесюри розпочалась злива з градом. Але група встигла встановити на березі намети, у яких пересиділа негоду.
Через дві великі дамби біля сіл Щербаки та Глибічка довелося проходити пішки.
Незважаючи на всі труднощі, туристична група безпечно дісталася від Володарки до Білої Церкви та отримала масу задоволення від подорожі.
Читайте також: У Білій Церкві відзначили свято Івана Купала за стародавніми обрядами