Не давайте хакерам жодного шансу
Як показують події останніх років, віруси становлять небезпеку і для тих систем, які, як здається, надійно захищені. Хоч представники Facebook невпинно твердять, що безпека користувачів є їх першим пріоритетом, все ж варто подбати про це і самим користувачам і не давати в руки здирникам і шахраям зайву інформацію. Виявляється, що хакери можуть отримувати і ті дані, які особисто вам здаються захищеними, на зразок улюбленого музичного альбому або дівочого прізвища матері, які ви використовуєте в якості пароля для відновлення. Тому зверніть увагу на 12 речей, які краще б видалити з соцмереж заради вашої безпеки.
1. Дата народження
День вашого народження - один з елементів важливого блоку даних, який включає ваше ім'я та адресу. За їх допомогою хакерам легше дістатися до вашого банківського рахунку й особистої інформації.
2. Номер телефону
Якщо ви даєте свій номер комусь в мережі, то він може виявитися як вашим шанувальником, так і переслідувачем, який буде дзвонити вдень і вночі.
3. Більшість ваших «друзів»
Робін Данбар, професор психології з Оксфордського університету, встановив, що людина може зберігати стабільні відносини зі 150 індивідуумами. На основі опитування, який Данбар провів з 3375 користувачами Facebook, вчений виявив, що у жінок завжди друзів більше, ніж у чоловіків, і тільки 27,6% з них є «близькими» людьми, яких користувач знає. І якщо ви видалите «мертві душі» з вашого кола, то спілкування в соцмережі стане набагато здоровішим для вашої психіки.
4. Фотографії ваших дітей/молодших членів сім'ї
Перш ніж постити їх портрети, запитайте себе: яку інформацію ваші діти хотіли б побачити про себе у соцмережах, коли вони виростуть? Батьки попередніх поколінь, звичайно, не задавалися цим питанням, але з появою інтернету воно стає все більш актуальним.
5. Інформацію про школу, де вчиться ваша дитина
Згідно з даними поліції Великобританії, за останні десять років зареєстровано 36 429 випадків сексуальних домагань по відношенню до школярів. Не полегшуйте зловмисникам завдання, розміщуючи інформацію про школу, де вчиться ваша дитина.
6. Служби геолокації
Якщо на вашому смартфоні включений сервіс геолокації, і ви з нього заходите в Facebook, як і понад 500 мільйонів користувачів по всьому світу, то можете дати зловмисникам інформацію про своє місцезнаходження.
7. Ваш керівник
Класика жанру полягає в тому, що Facebook - платформа для спілкування, і в якісь моменти ви відволікаєтесь від роботи і публікуєте особисті пости. І CEO вашої компанії може легко переглянути всю вашу стрічку, включаючи криві пики і скарги на роботу. Ви, звичайно, можете зробити так, щоб керівник не бачив деякі ваші публікації, але краще вирішити питання глобально.
8. Перестаньте чекінітись, коли ви вдома
Люди забувають, що це видає не тільки прикольне ім'я, яке ви дали своєму будинку, але і адресу, де ви живете.
9. Коли і куди ви їдете у відпустку
За даними фінансового порталу This is Money, мандрівники, яких пограбували у відпустці, можуть не отримати страхову компенсацію, якщо вони писали у соцмережах про свої плани.
10. Статус відносин
Якщо ви хочете відсвяткувати розквіт ваших нових відносин, не постіть про це у Facebook. Це може пошкодити, перш за все, вашому психологічному стану, особливо якщо незабаром доведеться міняти статус на «самотня».
11. Дані кредитної картки
Ніколи. Ніколи не робіть цього, це завжди погана ідея.
12. Фото посадкових талонів
Пост з посадковим талоном - хороший спосіб похвалитися канікулами, але не робіть цієї дурниці, будь ласка. Штрих-код на посадковому талоні - унікальний, він дається тільки вам, і в ньому зашита особиста інформація, яку ви дали авіакомпанії.