Сайт міста Білої Церкви вирішив з'ясувати, чому так важко переключитися з відпочинку на працю, і як ефективно включитися в роботу після свят.
Чим веселіше і краще відпочинок або свята, тим складніше після них включитися в роботу. Але редакцію нашого сайту цим не налякати: ми знаємо, як боротися з цією страшною недугою.
Постсвятковий синдром
Небажання працювати після свят або вихідних - явище дуже поширене і має наукове пояснення. Психологи називають це післясвятковим синдромом.
Після тривалого відпочинку організм переживає великий стрес, так як йому потрібно перебудовуватися на новий режим: рано прокидатися, змінювати режим харчування, включатися в робочий ритм. І для того, щоб перебудуватися, знадобляться час і енергія.
Як включитися в роботу після свят і вихідних
Щоб не допустити переростання післясвяткового синдрому в затяжну депресію і не потрапити в немилість до начальства з чорною міткою "ледар", не варто чекати біля моря погоди, а робити всі необхідні заходи для якнайшвидшої мобілізації.
Швидка робоча допомога
Що ж потрібно робити?
1. Щоб легше увійти в робочий ритм, потрібно підготуватися: напередодні краще лягти раніше спати, щоб організм добре відпочив на початку трудового тижня.
2. Також варто привести своє тіло в тонус: фізичні навантаження оптимізують. Тому зарядка, ранковий біг або просто прогулянка до місця роботи будуть дуже доречними.
3. Психологи рекомендують організувати на роботі приємну атмосферу (послухати улюблену музику, підбадьоритися чашкою кави з чорним шоколадом) і включатися в роботу поступово: почати робочий день зі складання чіткого плану. І не треба намагатися осягнути неосяжне, але і тягнути гуму теж не варто.
Почни з нескладної, але досить термінової роботи. Адже організувати себе все-таки легше, коли є конкретні терміни. І головне, пам'ятай, що маленька справа краща за велике безділля! На думку фахівців, для повноцінного включення в роботу людині знадобиться три-п'ять днів.
Коли робота - вовк
Але буває і так, що часу на розкачку в силу специфіки роботи або посади (не скаже ж лікар, наприклад: почекайте, не хворійте, я після вихідних або свят) просто немає.
У таких випадках слід детально розпланувати свій час. Тайм-менеджмент допомагає ефективно себе організувати і швидко сфокусуватися на ділі.
Також велике значення має настрій: роботу після свят або вихідних потрібно сприймати не як щось обтяжливе, а як справу, що приносить, якщо не задоволення, то, у крайньому випадку, гроші.
Постав перед собою завдання - чого ти хочеш від своєї роботи - і починай її реалізовувати з першого дня. Чітко позначена мрія чи конкретна мета змусять "прокинутися" робочий ентузіазм навіть після дуже бурхливого святкового марафону.
Читайте інші новини на нашому сайті.