На території зони відчуження, у рамках наукового проекту, завершили створення експериментальних майданчиків та висадку саджанців для вирощування культур павловнії.
Науковці в результаті експерименту будуть оцінювати параметри накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіонуклідного забруднення.
ТОВ «Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ» спільно з ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна пуща» та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником планують на протязі наступних п’яти років провести дослідження у рамках даного проекту.
Paulownia Clone in Vitro 112
Як зауважили науковці, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів у висоту, і відповідно, швидше за інші рослини, поглинає радіоактивні елементи, які містяться у ґрунті.
Очікується, що рослина внаслідок стрімкого росту буде швидше за інші дерева накопичувати радіонукліди. Здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення ґрунту, а також посилення бар’єрної функції зони і безпеки для людей.
Загалом близько 100 саджанців Paulownia Сlonе in Vitro 112® було висаджено на чотирьох майданчиках з урахуванням стану радіаційного забруднення та складу ґрунтів: с. Паришів, с. Рудня-Іллінці, с. Копачі та м. Чорнобиль.
Читайте також: На Київщині побудують сховище ядерного палива