У Білій Церкві обговорили професії майбутнього: як не загубитися на ринку праці

Вчора у Білій Церкві під час дискусійної панелі на тему: «Сучасна освіта та професії майбутнього» відбулось обговорення проблем сучасної освіти в нашій державі.

Ініціатором дискусійної панелі виступила засновниця міжнародного журналуCommunity Тетяна Люлька, яка зауважила, що Біла Церква стала першим містом в Україні, де відбулась дискусія на цю тему.

За даними статистики 52% випускників вищих навчальних закладів не працюють відповідно до здобутої спеціальності. На думку організаторів панелі це обумовлено трьома чинниками: думкою батьків, суспільним тиском та штучною престижністю певної професії.

«На сьогоднішній день необхідно відповідати усім реаліям та перспективам у системі освіти та профорієнтації, які обговорюються світовою та зокрема європейською спільнотою.» - зауважила заступник міського голови Ольга Настіна.

Батьки здійснюють вибір навчального закладу відповідно до тих предметів, які діти складають під час ЗНО для вступу до вишів. Учні мають обирати ті спеціальності, які є їм найбільше до душі, які викликають в них найменше спротиву, а батьки та педагоги мають перейнятися цією проблемою.

Для того, щоб покращити рівень життя в цілому та отримати якісний виробничий продукт необхідно свідомо обирати професію.

Учасники заходу розглянули професії, які можливо з’являться в майбутньому в Україні та світі. Так, завдяки розвитку штучного інтелекту, робототехніки, нанотехнологій та інших чинників до 2020 року буде втрачено близько 5 млн тих робочих місць, які є сьогодні.

Такі професії як кондуктор, провідник, листоноша, оператори інформбюро, касири, тур-менеджери, перекладачі і навіть бухгалтери «вимруть » у майбутньому.

Натомість в Україні з’являться проектувальники роботів, оператори безпілотників, менеджери аватар (куратори комп’ютерних персонажів, які стануть інтерактивними помічниками людей).

Юрій Богачков керівник ГО «Всеукраїнська асоціація професійної орієнтації та освітнього консультування» зазначив особливу роль бізнесу, держави і суспільства в освітньому процесі та професійній діяльності людини, впровадженні систематизації профорієнтаційних заходів, пріоритетах, які визначатимуть вибір професії в майбутньому тощо.

Під час заходу його учасники висловили ідеї з приводу підвищення якості освітнього процесу, подискутували щодо озвучених тез.

Читайте інші новини на нашому сайті.

З метою оптимізації механізму надання одноразової адресної матеріальної допомоги особам, які постраждали чи зазнали порушення нормальних умов життєдіяльності внаслідок збройної агресії російської федерації проти України було внесено зміни
20:32, Вчора
Отримайте компенсацію витрат на облаштування комфортного робочого місця для фахівця з інвалідністю – швидко та без бюрократичної волокити!
12:46, 13 січня
Товарообіг у зоні діяльності Київської митниці у 2024 році досяг $26,7 млрд, що на $3,5 млрд більше, ніж у 2023 році ($23,22 млрд).
11:07, 13 січня