Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час презентації пенсійної реформи заявив, про те, що Кабінет міністрів України і Міжнародний валютний фонд (МВФ) затвердили варіант Пенсійної реформи без підвищення пенсійного віку.
Як зазначив прем'єр-міністр, однією з головних вимог МВФ було підвищення пенсіоннго віку. Завданням Кабінету Міністрів було уникнути підвищення пенсійного віку - і це завдання вдалося виконати.
Пенсійний вік для людей у яких є страховий стаж 25 років залишиться на рівні 60 років. Якщо ж страхового стажу менше, ніж 15 років, то в цьому випадку пенсійний вік складе 65 років.
Крім цього українці, яким не вистачатиме стажу, зможуть самостійно здійснювати внески до Пенсійного фонду, щоб згодом отримувати повноцінну пенсію.
Так, у випадку коли у людини є 24 роки страхового стажу, та вже виповнилося 60 років можна компенсувати вартість необхідної кількості років шляхом внесків до Пенсійного фонду, щоб не забирати гроші у того, хто сумлінно сплачував свої внески.
Для деякої категорії громадян все ж таки будуть скасовані особливі умови виходу на пенсію.
Ми скасовуємо право на призначення пенсії за вислугу років для деяких категорій працівників, які на сьогодні страждали тільки від того, що у них була мінімальна зарплата. Їм було простіше піти на пенсію за вислугою років, тому що суттєвої різниці не було – зазначив Гройсман.
У той же час, ці норми не торкнуться шахтарів і сталеварів.
Нагадаємо, що сьогодні Кабінет міністрів України затвердив законопроект про пенсійну реформу, яка не передбачає підвищення пенсійного віку для громадян, однак підвищує з 15 до 25 років мінімальний страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію.