Зібрання в Гайку щодо планів будівництва церкви біля 8 школи

В п'ятницю, 21 квітня, в районі 8 школи в Гайку відбулося зібрання мешканців району та активістів громади Білої Церкви, що стурбовані незаконним вирубуванням дерев та встановленням паркану для майбутньго будівництва церкви Московського патріархату на його місці.

Після ретельного огляду закритої парканом території, активісти разом з поліцейськими з'ясували, що там знаходяться скважини з керасином глибиною 7 метрів. На місце зібрання приїхала група служби з надзвичайних ситуацій. В результаті обговорення, експерти з МНС пообіцяли створити комісію на рівні міста та районної адміністрації про те, чи може взагалі тут що-небудь бути побудовано. 

Як розповів інформаційному інтернет-порталу Білої Церкви голова Громадської організації «Білоцерківський корпус добровольців» Олександр Магдич, активісти звернулися зі скаргою до Білоцерківської міської прокуратури з проханням допомогти у припиненні незаконного будівництва в парковій зоні біля НВО "Звитяг" та ЗОШ №8 в м. Біла Церква.

У скарзі йдеться про те, що згідно з законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" (ст.21) детальні плани забудови територій підлягають обов'язковому оприлюдненню. Затвердження містобудівної документації об'єктів забороняється без проведення громадських слухань. А такі слухання не були проведені. Як написано у скарзі, - Будівельний паспорт об'єкту відсутній, клас наслідків та категорія складності об'єктів будівництва не оприлюднені, проводиться зрізання дерев. Усі дії забудовника та замовника, а також державних чиновників, які надали дозвільні документи на будівництво, порушують Закони України: "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про будівельні норми", "про пожежну безпеку", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист прав споживачів" та ст.19 Конституції України.

Зважаючи на це, занепокоєні мешканці Гайка вимагають перевірити законність будівництва, а саме: 

• наявність усіх дозволених документів, у тому числі Протоколу громадських слухань;

• замовити копії документів щодо категорії складності об’єктів, класу наслідків та висновок Державної екпертизи проекту;

• зобов’язати замовника виготовити та викласти паспорт об’єкту згідно діючого законодавтва;

• оприлюднити наміри забудовника шляхом проведення громадських слухань;

• повернути земельну ділянку у власність громади;

• перевірити законність виділення земельної ділянки під будівництво;

• перевірити законність зрізання дерев, ст.28 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”.

Олександр Магдич зауважив, що під час зібрання йому по телефону погрожували невідомі особи, які вимагали залишити цю справу. Чим закінчилися обговорення на зустрічі біля паркану в Гайку в п’ятницю ввечері дивіться у нашому відео