Розкрадання огорож на кладовищі "Сухий Яр". Вандала затримали, але охорону потрібно покращити

За останні три місяці було дуже багато звернень в поліцію від мешканців міста Біла Церква щодо розкрадання огорож з могил їхніх померлих родичів. Нарешті правоохоронці затримали злочинця, який підозрюється у вандалізмі.

Працівниками сектору кримінальної поліції було встановлено, що до крадіжок на цвинтарі “Сухий Яр” причетний 44-річний раніше судимий місцевий мешканець. Він упродовж останніх двох місяців вчинив низку крадіжок з могил на цьому кладовищі. Правопорушник зізнався у скоєнні злочину, на сьогодні ця особа підозрюється в 10 епізодах злочинної діяльності. Чоловік вказав, де зберігаються зняті металеві огорожі, які були вилучені правоохоронцями як речові докази, а також  повідомив про  місця їх збуту.

За фактом скоєних правопорушень відкриті кримінальні провадження за  ст.297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України. 

Правоохоронці наразі перевіряють підозрюваного на причетність до вчинення інших аналогічних правопорушень. Досудове розслідування триває.

12 квітня у Білоцерківській міській раді відбулося засідання постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності,  боротьби зі злочинністю, запобігання корупції, охоронної роботи, сприяння  депутатській діяльності, етики та регламенту, де також розглядалося питання щодо крадіжок на цвинтарі.

Сергій Грисюк, начальник КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг»  зауважив, що крадіжки почастішали ще у минулому році, коли почали красти не лише огорожі, але й мармурові пам'ятники. До нього звернулося майже 30 громадян, які скаржилися на розкрадання огорож з могил їхніх померлих родичів та просили вжити заходів. Сергій Грисюк радив їм викликати поліцію на місце крадіжки. Спецкомбінат також звертався до поліції з подібними проблемами.

Представник поліції, який був присутній на засіданні, повідомив, що дві групи крадіїв вже затримали, проводиться розслідування. 

Начальник КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» зауважив, що цих проблем можна було б уникнути, якби держава виділяла кошти на охорону території кладовища по периметру, а також, якби воно було повністю огороджене. За підрахунками Сергія Грисюка, на охорону потрібно буде   1,7–1, 8 млн грн. Посадовці взяли до уваги цю пропозицію і планують переглянути бюджет з урахуванням потреби у додатковому фінансуванні Спецкомбінату.