З приходом заморозків збільшується ризик отримати шкоду здоров’ю через переохолодження. Через це начальник Білоцерківської поліції Сергій Возненко звернувся до місцевих мешканців з проханням не бути байдужими до тих, хто ризикує замерзнути.
«Якщо ви побачили людину, яка перебуває на вулиці сидячи або в лежачому положенні, і в свою чергу не реагує на подразники або є непритомна - одразу телефонуйте на гарячу лінію 102 та до швидкої невідкладної допомоги за номером 103» - йдеться у зверненні поліції.
В поліції закликають застосовувати навички надання первинної домедичної допомоги потерпілим від переохолодження. Також поліцейські нагадують, що спиртні напої – всупереч поширеній думці – не зігрівають.
Нагадаємо, переохолодження – стан організму, в якому він втрачає тепла більше, ніж виробляє, і температура тіла падає нижче 35 градусів. Симптоми переохолодження різноманітні. Це може бути тремтіння, холодна бліда шкіра, порушення координації рухів, сонливість та млявість, сплутаність свідомості та порушення дикції.
Найбільше ризикують зазнати переохолодження люди у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, безхатьки та особи з порушеннями розумової діяльності, які не завжди можуть адекватно оцінити ситуацію. Втім, жертвою перехолодження може стати будь-хто, кому не пощастило знепритомніти на вулиці або провести забагато часу на холоді.