Білоцерківська поліція попереджає про активізацію шахраїв, що «атакують» пенсіонерів. Найбільш популярна схема шахрайства – спроби всучити літнім людям чудодійні медикаменти за привабливою ціною.
Іноді шахраї діють, вдаючи соціальних працівників. Виманюючи у пенсіонерів паспорти, вони використовують документи для оформлення кредитів або укладання угод з нерухомістю.
Шахраї також спекулюють на родинних почуттях. Такі злочинці повідомляють літнім людям про те, що їхня близька людина потрапила у халепу і для залагодження проблеми потрібні гроші. В таких ситуаціях, часто у стані стресу, пенсіонери віддають шахраям чималі суми.
Але найбільш простий спосіб шахрайства – обікрасти пенсіонера просто у його помешканні, відволікши його увагу. Після візитів таких злочинців, які іноді представляються працівниками соцслужб, пенсіонери виявляють пропажу речей та грошей.
Тому в присутності сумнівних осіб поліція не рекомендує діставати гроші та цінності. Та й взагалі не варто розмовляти з незнайомцями і пускати їх до помешкання. Не слід здійснювати сумнівних операцій, що їх пропонують незнайомі люди: купувати з рук речі, оформлювати неправдоподібні знижки, переказувати гроші на номери мобільних телефонів або банківські рахунки.
Виявивши підозрілих людей, які розпитують мешканців будинку про літніх – особливо самотніх – сусідів, слід вияснити, яку організацію вони представляють. Після цього слід прямо звертатись до вказаної усанови, вимагаючи відповідного підтвердження. Якщо після візиту незнайомої особи зникли гроші або цінності, слід одразу звертатись до поліції.