Сьогодні у Львові починається обов’язкова реєстрація домашніх собак. Господарі повинні до 31 грудня поточного року поставити на облік своїх улюбленців і отримати спеціальний жетон. Починаючи з 2017-го поліція отримає повноваження штрафувати власників незареєстрованих собак і навіть конфіскувати тварин в судовому порядку.
Реєстрація вводиться для створення єдиної системи обліку собак у місті. Перш за все, це допоможе шукати і повертати господарям загублених тварин. Після проходження реєстрації, собака отримуватиме жетон з QR-кодом, а її господар – реєстраційну картку та пам’ятку з правилами утримання тварин, які діють у Львові.
Реєстрацію буде здійснювати комунальне підприємство, причому його співробітники самі приїжджатимуть до власників собак, які подадуть відповідні електронні заявки. Згодом послуга реєстрації буде доступна в усіх ветеринарних клініках міста. Реєстрація тварини коштуватиме близько 53 грн.
Починаючи з 1 січня 2017-го поліція матиме право виносити попередження власникам собак, які гуляють без жетону, або накладати штраф у розмірі 51 грн. Штраф за повторне порушення складатиме 85 грн. На третій раз собаку можуть конфіскувати у господаря у судовому порядку. Конфісковані тварини будуть передані до комунального закладу і їм шукатимуть нового власника.
У разі загублення жетону його можна буде легко відновити, пред’явивши реєстраційну картку тварини і сплативши близько 17 грн.
Також власники зобов’язані реєструвати новонароджених цуценят, а якщо вони йдуть на продаж, обов’язок лягає на плечі нових власників, за чиєю адресою будуть зареєстровані тварини.
Нагадаємо, у 2014-му обов’язкову реєстрацію собак вже ввели у Луцьку. Крім того, бази ідентифікованих тварин створюють у Києві та Ужгороді.
Тимчасом у Білій Церкві немає навіть притулку для бездомних собак, хоча кошти на його будівництво закладені в бюджеті. Зусиллями ветеринарної служби їх відловлюють та стерилізують, але для вирішення проблеми цього недостатньо. Захистом безпритульних тварин у Білій Церкві займаються і волонтери-зоозахисники. Детальніше про їхню роботу читайте у нашому матеріалі.